Menu

Kampania #2gether4more na 25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Rok 2016 jest dla PNWM czasem wyjątkowym, ponieważ obchodzimy wtedy ćwierćwiecze naszego powstania. Z tej okazji, od 1 marca do 30 czerwca 2016 roku w Polsce i Niemczech, odbywa się kampania pod nazwą #2gether4more skierowana do uczestników polsko-niemieckich spotkań młodzieży.

Akcje podczas spotkań młodzieży

Celem kampanii jest pokazanie, że współpraca Polaków i Niemców jest w stanie przynieść dużo pożytecznego. Polega ona na przeprowadzaniu podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży akcji na rzecz lokalnej społeczności i z jej udziałem. Mają one na celu integrację obu tych grup i zwrócenie uwagi otoczenia na odbywające się w ich okolicy polsko-niemieckie spotkania i długoletnią współpracę.

 

Powstałymi podczas akcji zdjęciami i filmami młodzież dzieli się w mediach społecznościowych, z użyciem hasztagu #2gether4more. Hasztag przekierowuje te treści na wspólną stronę internetową, która jest elementem kampanii łączącym Polskę i Niemcy.

Jak to zrobić?

Podczas polsko-niemieckich spotkań młodzi ludzie powinni zastanowić się w grupach nad możliwością zrobienia czegoś pożytecznego dla otoczenia. W jakie prace na rzecz lokalnej społeczności chcieliby się zaangażować, jak zwiększyć zasięg spotkań polsko-niemieckich i jak pozostawić po sobie pozytywny ślad? Gdy już wybiorą temat akcji, muszą obmyślić jej formę. Może być to zorganizowanie wyprawy rowerowej dla seniorów, odmalowanie szkolnego placu zabaw czy dzień sprzątania parku miejskiego. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i kreatywność uczestników wymiany!

 

Więcej informacji znajduje się w ulotce w prawej kolumnie.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Ewelina Żurowska

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM)

 

tel. +48 22 518 89 39

 

e-mail: jubileusz@pnwm.org