Menu

#25latPNWM - jubileusz PNWM

"Od 25 lat zmieniamy perspektywę" - pod tym hasłem PNWM świętuje w 2016 roku jubileusz 25-lecia działalności.

Kampania "#2gether4more"

Pod hasłem #2gether4more PNWM zrealizowała w Polsce i Niemczech trzymiesięczną kampanię jubileuszową. Polegała ona na przeprowadzaniu przez młodych Polaków i Niemców wspólnych akcji na rzecz lokalnej społeczności. Wzięło w niej udział ponad 11 000 uczestników. Czym się zajmowali i jakie były efekty akcji, prezentują filmy i zdjęcia na stronie internetowej kampanii oraz na kanale YouTube PNWM.

Kampania outdoorowa

W "urodzinowym" dla PNWM czerwcu można było oglądać na ulicach Warszawy plakaty, a Berlina i okolicy - billboardy - pod hasłem "Od 25 lat zmieniamy perspektywę". Ich grafika, dająca efekt iluzji optycznej, zmieniała się - tak, jak zmienia się perspektywa młodzieży, rodzin i opiekunów pod wpływem spotkań polsko-niemieckich.

Uroczystość jubileuszowa w Warszawie

14 czerwca w Teatrze Studio w Warszawie odbyła się uroczystość jubileuszowa PNWM. Przybyli na nią partnerzy i przyjaciele PNWM oraz młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Białorusi - uczestnicy kampanii "#2gether4more". Przemówienia wygłosili minister Marzenna Drab, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN), dr Ralf Kleindiek, sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży (BMFSFJ), a także premier kraju związkowego Brandenburgia dr Dietmar Woidke, koordynator ds. polsko-niemieckiego dialogu społecznego i współpracy transgranicznej. Jak świętowano urodziny PNWM, pokazuje krótki film.

Misja i wizja PNWM

Przygotowania do roku jubileuszowego stały się dla PNWM okazją do rozważań na temat dalszego rozwoju Organizacji. Ich rezultatem są sformułowane na nowo misja i wizja PNWM.

Jubileuszowe wydanie magazynu PNWM "INFO"

Również aktualny numer "INFO" PNWM poświęciła ćwierćwieczu swojej pracy i planom na przyszłość, a także historii polsko-niemieckiej wymiany młodzieży od lat 80.

Polski i niemiecki znaczek pocztowy "25 lat PNWM"

Poczta Polska i niemieckie Federalne Ministerstwo Finansów (BMF) z okazji jubileuszu 25-lecia PNWM wydały identyczne okolicznościowe znaczki pocztowe. Przedstawiaja one litery Ą i Ä, które spotykają się i poznają - jak od 25 lat młodzi ludzie biorący udział w spotkaniach polsko-niemieckich.

Przyjęcie letnie w Berlinie

Pod hasłem "25 lat polsko-niemieckiego sąsiedztwa" PNWM, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN) i Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki (PNFN) zorganizowały wspólne przyjęcie letnie 8 czerwca w Berlinie. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele świata polityki oraz instytucji społeczno-obywatelskich.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW