Menu

"Historia zaczyna się w rodzinie" - polsko-niemiecko-ukraiński projekt dla młodzieży

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu (MDSM) zaprasza serdecznie młodzież i studentów do udziału w polsko-niemiecko-ukraińskim projekcie „Historia zaczyna się w rodzinie”, które odbędzie się od 3 do 9 lipca 2017 roku we Lwowie (Ukraina), od 5 do 11 listopada 2017 roku w Oświęcimiu oraz od 18 do 24 marca 2018 roku w Oldau (Niemcy).

więcej

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Gdańsku w ramach programu PNWM "Zachować Pamięć"

Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego i Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. zapraszają do udziału w polsko-niemieckim seminarium historycznym, które odbędzie się od 2 do 9 września 2017 roku w Gdańsku.

więcej

"Ruch oporu i odwaga cywilna w czasie II Wojny Światowej" - polsko-niemiecko-luksemburskie seminarium dla młodzieży szkolnej

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu wspólnie z Förderverein der Gedenkstätte KZ Hinzert e.V. zapraszają uczniów z Polski do udziału w polsko-niemiecko-luksemburskim seminarium, które odbędzie się od 6 do 12 sierpnia 2017 roku w Oświęcimiu (Polska) oraz od 3 do 7 kwietnia 2018 roku w Hinzert (Niemcy) i Luksemburgu.

więcej

"Kto nie szanuje zmarłych, ten nie szanuje życia" - Work for Peace: polsko-niemiecki workcamp

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego i Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. zapraszają do udziału w polsko-niemieckim workcampie, który odbędzie się od 29 lipca do 12 sierpnia 2017 roku w Krzyżowej.

więcej

Between East and West - polsko-niemiecko-ukraiński workcamp

Kuratorium Oświaty w Opolu i Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. zapraszają do udziału w polsko-niemiecko-ukraińskiej wymianie młodzieżowej, która odbędzie się od 23 lipca do 6 sierpnia 2017 roku w Iwano-Frankowsku i Niwkach koło Opola.

więcej

Projekt edukacyjny "Ucieczka i wypędzenie". Rozmowy ze świadkami czasu

Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej w Poczdamie organizuje w roku szkolnym 2016/2017 spotkania dla uczniów klas ponadgimnazjalnych z bohaterami i świadkami ucieczek i wypędzeń na temat ich doświadczeń i przeżyć związanych z migracją wczoraj i dziś. Projekt jest skierowany do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW