Menu

Polsko-niemieckie seminarium dziennikarskie „Demokracja w okresie przemian”

Jugendpresse Deutschland oraz GFPS-Polska organizują od 20 do 25 sierpnia 2017 roku w Görlitz seminarium dziennikarskie dla młodych Polaków i Niemców w wieku od 16 do 26 lat.

więcej

"Lost in integration" - trójnarodowe seminarium międzykulturowe

Stowarzyszenie HochDrei e.V. wspólnie z Fundacją Borussia (Polska) oraz Dinara Forum (Bośnia i Hercegowina) organizuje od 26 sierpnia do 2 września 2017 roku w Poczdamie trójnarodowe seminarium (Polska, Niemcy, Bośnia i Hercegowina), podczas którego młodzi ludzie będą dyskutować o wyzwaniach integracji społecznej oraz zbierać praktyczne metody pracy międzykulturowej na rzecz współczesnej Europy.

więcej

„Międzynarodowa wioska” - polsko-niemiecko-ukraińskie spotkanie dla dzieci i młodzieży

Organizacja Aktion West-Ost wraz z Olsztyńskim Stowarzyszeniem Mniejszości Niemieckiej oraz Youth Initiatives of Cities serdecznie zaprasza do udziału w polsko-niemiecko-ukraińskim spotkaniu dzieci i młodzieży od 21 do 30 lipca 2017 roku w miejscowości Krasnoillya na Ukrainie.

więcej

„Kreatywnie na czas adwentu – dekoracje bożonarodzeniowe“ – polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Stowarzyszenie Kreisau-Initiative organizuje wymianę dla uczniów szkół zawodowych o profilach dekoratorsko-florystycznych oraz innych młodych ludzi zainteresowanych dekoracjami florystycznymi. Spotkanie odbędzie się w Krzyżowej (Polska) od 25 listopada do 1 grudnia 2017 roku.

więcej

Wartburg Reloaded – demokracja poza kategorią narodu?

Evangelische Akademie Thüringen organizuje od 21 do 26 sierpnia 2017 roku w Eisenach (Niemcy) międzynarodowe spotkanie młodzieży dla młodych ludzi z całej Europy.

więcej

"Historia zaczyna się w rodzinie" - polsko-niemiecko-ukraiński projekt dla młodzieży

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu (MDSM) zaprasza serdecznie młodzież i studentów do udziału w polsko-niemiecko-ukraińskim projekcie „Historia zaczyna się w rodzinie”, które odbędzie się od 3 do 9 lipca 2017 roku we Lwowie (Ukraina), od 5 do 11 listopada 2017 roku w Oświęcimiu oraz od 18 do 24 marca 2018 roku w Oldau (Niemcy).

więcej

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Gdańsku w ramach programu PNWM "Zachować Pamięć"

Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego i Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. zapraszają do udziału w polsko-niemieckim seminarium historycznym, które odbędzie się od 2 do 9 września 2017 roku w Gdańsku.

więcej

"Ruch oporu i odwaga cywilna w czasie II Wojny Światowej" - polsko-niemiecko-luksemburskie seminarium dla młodzieży szkolnej

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu wspólnie z Förderverein der Gedenkstätte KZ Hinzert e.V. zapraszają uczniów z Polski do udziału w polsko-niemiecko-luksemburskim seminarium, które odbędzie się od 6 do 12 sierpnia 2017 roku w Oświęcimiu (Polska) oraz od 3 do 7 kwietnia 2018 roku w Hinzert (Niemcy) i Luksemburgu.

więcej

"Kto nie szanuje zmarłych, ten nie szanuje życia" - Work for Peace: polsko-niemiecki workcamp

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego i Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. zapraszają do udziału w polsko-niemieckim workcampie, który odbędzie się od 29 lipca do 12 sierpnia 2017 roku w Krzyżowej.

więcej

Between East and West - polsko-niemiecko-ukraiński workcamp

Kuratorium Oświaty w Opolu i Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. zapraszają do udziału w polsko-niemiecko-ukraińskiej wymianie młodzieżowej, która odbędzie się od 23 lipca do 6 sierpnia 2017 roku w Iwano-Frankowsku i Niwkach koło Opola.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW