Menu

Z dwóch zrób trzy! Seminarium dla nauczycieli i pedagogów

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli oraz pedagogów z Polski, Niemiec i Ukrainy na seminarium pt. "Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?", które odbędzie się w Krzyżowej w dniach od 16 do 20 marca 2018.Do udziału szczególnie zachęcamy istniejące już partnerstwa polsko-niemieckie, które podczas seminarium będą miały możliwość nawiązania współpracy ze szkołami z Ukrainy.

więcej

II polsko-niemiecka giełda partnerska dla multiplikatorów pozaszkolnej edukacji kulturalnej

Federalne Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży (BKJ e.V.) oraz Dom Spotkań Jugendbegegnungsstätte am Tower Heiner Janik Haus zapraszają na drugą polsko-niemiecką giełde partnerską, która odbędzie się od 16 do 19 listopada 2017 roku. Zaproszenie skierowane jest do podmiotów pozaszkolnej edukacji kulturalnej z Polski i Niemiec, które w przyszłości planują polsko-niemiecką wymianę dzieci i młodzieży lub programy dla multiplikatorów i poszukują jeszcze organizacji partnerskiej.

więcej

Demokracja i partycypacja w wymianie polsko-niemieckiej - seminarium metodyczne w oparciu o metodę edukacji demokratycznej "Betzavta"

Gustav Stresemann Institut in Niedersachsen e.V. zaprasza do udziału w seminarium dla multiplikatorów zaangażowanych w wymianę młodzieży, które odbędzie się od 24 do 27 listopada 2017 roku w Bad Bevensen koło Hamburga.

więcej

„Trio“ – polsko-niemiecko-francuska giełda kontaktów

Placówka Kształceniowa Blossin e. V., Sozial Zentrum Chemillé i Dom Św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku zapraszają wszystkie osoby zainteresowane polsko-niemiecko-francuską wymianą młodzieży, które poszukują organizacji partnerskich, do udziału w giełdzie kontaktów, która odbędzie się od 11 do 14 grudnia 2017 roku.

więcej

„Odwaga cywilna w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla polskich i niemieckich nauczycieli

„Dialog Anna Malinowski” organizuje od 18 do 22 listopada 2017 roku w Karpaczu seminarium specjalistyczne dla nauczycieli zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW