Drukuj  Zamknij

„Krok po Kroku" - polsko-niemiecko-francuskie szkolenie dla animatorów międzynarodowych spotkań młodzieży

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży wraz ze stowarzyszeniem Gwenilli i Interkulturelles Netzwerk e.V. zapraszają na trzyczęściowe polsko-niemiecko-francuskie szkolenie dla animatorów międzynarodowych spotkań młodzieży. Pierwsza część kursu odbędzie się od 27 kwietnia do 4 maja 2018 roku w Châteaulin (Francja).

więcej

Warsztaty dla zaawansowanych "Animacja językowa na międzynarodowych spotkaniach młodzieży"

Meetingpoint Music Messiaen e.V. zaprasza na trzydniowe warsztaty "Animacja językowa na międzynarodowych spotkaniach młodzieży", które odbędą się od 20 do 22 kwietnia 2018 roku w Görlitz. Semiarium kierowane jest do nauczycieli, animatorów oraz organizatorów dwu- lub trójstronnych spotkań dzieci i młodzieży.

więcej

Warsztaty dla nauczycieli „II Wojna Światowa w podręcznikach szkolnych”

Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie i Georg Eckert Institut – Leibniz-Institut für internationale Schulbuchforschung zapraszają polskich i niemieckich nauczycieli do udziału w warsztatach metodycznych na temat II Wojny Światowej w dydaktyce historycznej, odbywających się od 23 do 26 maja 2018 roku w Zamościu.

więcej

Polsko-niemieckie seminarium „RÓŻNORODNOŚĆ JEST SZANSĄ”

Gmina Miasta Gdańsk reprezentowana przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza wszystkich do udziału w seminarium „Różnorodność jest szansą”, które odbędzie się od 11 do 13 kwietnia 2018 roku w Gdańsku.

więcej

„Wartości i silne strony charakteru w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla polskich i niemieckich nauczycieli

„Dialog Anna Malinowski” organizuje od 13 do 17 kwietnia 2018 roku w Karpaczu seminarium specjalistyczne dla nauczycieli zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży.

więcej

„Wprowadzenie do pedagogiki przeżyć“ – polsko-niemieckie seminarium

Erlebnis Chance Abenteuer (ECA) Annahütte organizuje w dniach od 18 do 22 kwietnia 2018 roku polsko-niemieckie seminarium dla dorosłych zajmujących się międzynarodową pracą z dziećmi i młodzieżą.

więcej

Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Stowarzyszenie HochDrei oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo po raz kolejny oferują szkolenie dla osób prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży, które odbędzie się od 17 do 22 lutego 2018 roku w Poczdamie.

więcej

Z dwóch zrób trzy! Seminarium dla nauczycieli i pedagogów

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli oraz pedagogów z Polski, Niemiec i Ukrainy na seminarium "Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?", które odbędzie się w Krzyżowej od 16 do 20 marca 2018. Do udziału szczególnie zachęcamy istniejące już partnerstwa polsko-niemieckie, które podczas seminarium będą miały możliwość nawiązania współpracy ze szkołami z Ukrainy.

więcej


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży