Drukuj  Zamknij

„Krok po Kroku" - polsko-niemiecko-francuskie szkolenie dla animatorów międzynarodowych spotkań młodzieży

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży wraz ze stowarzyszeniem Gwenilli i Interkulturelles Netzwerk e.V. zapraszają na trzyczęściowe polsko-niemiecko-francuskie szkolenie dla animatorów międzynarodowych spotkań młodzieży. Pierwsza część kursu odbędzie się od 27 kwietnia do 4 maja 2018 roku w Châteaulin (Francja).

 

Szkolenie to, a właściwie trening, odbywa się już po raz dwudziesty drugi i jest organizowane przez Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży z Wrocławia, Interkulturelles Netzwerk e.V. z Neuruppin oraz Gwenili z Quimper.

 

Szkolenie jest prowadzone w sposób interaktywny, a wiedza przekazywana jest w sposób absolutnie praktyczny. Osoby prowadzące szkolenie to doświadczeni praktycy, prowadzący międzynarodowe projekty na różnych poziomach. Każda część szkolenia łączy zajęcia praktyczne z teorią i metodyką. Wykorzystywane są różne formy nauczania: „wykład” jako przekaz minimum wiedzy teoretycznej poprzedzony jest działaniami praktycznymi, warsztatami, uczestnictwem w grupach refleksyjnych, grami symulacyjnymi, pracą indywidualną, dyskusją plenarną.

 

Program przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać i nauczyć się jak organizować międzynarodową wymianę młodzieży od A do Z. To znaczy przygotować projekt wspólnie z partnerami z zagranicy, zapewnić jego finansowanie, znaleźć uczestników, przeprowadzić projekt i jego ewaluację w zespole międzynarodowym oraz sporządzić raport merytoryczny i finansowy.

Grupa docelowa

Do udziału w seminarium zaproszeni są nauczyciele, animatorzy, multiplikatorzy, teamerzy, którzy ukończyli 18 lat

Informacje organizacyjne

Szkolenie odbywa się w grupie trójnarodowej - polsko-niemiecko-francuskiej. Wszystkie trzy języki są równoprawne. Do dyspozycji grupy jest dwoje tłumaczy: niemiecko-francuski i polsko-francuski.

 

Całe szkolenie składa się z trzech seminariów:

  • od 27 kwietnia do 4 maja 2018 roku w Châteaulin (Francja)
  • od 1 do 7 lipca 2018 roku w Werbellinsee (Niemcy)
  • od 11 do 18 stycznia 2019 roku we Wrocławiu

 

Po ukończeniu całego kursu uczestnicy otrzymują Certyfikat od trzech organizacji prowadzących. Dodatkowo, po odbyciu praktyk, można również uzyskać Certyfikat dla Animatorów Interkulturowych Spotkań Młodzieży wydawany przez Niemiecko-Francuską Współpracę Młodzieży.

Koszty

  • I część kursu we Francji - 950 złotych
  • II część w Niemczech - 450 złotych
  • III część w Polsce - 450 złotych

 

Zwrot kosztów podróży

  • I część kursu we Francji - maks. 322 Euro
  • II część w Niemczech - maks. 38 Euro

Zgłoszenia

Zgłoszenia w postaci listu motywacyjnego przyjmuje trener i koordynator szkolenia Lesław Dudzic. Liczba miejsc jest ograniczona (maks. 8 osób z każdego kraju).

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w pliku do pobrania w prawej kolumnie.

Kontakt

 

Lesław Dudzic

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży

 

ul. Mianowskiego 2B

51-605 Wrocław

 

tel.:+48 669 860 923 lub +48 609 756 369

e-mail: wm@azs.wroclaw.pl

 

 


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży