Menu

Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży 2017

Stowarzyszenie HochDrei oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo po raz kolejny oferują szkolenie dla osób prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży, które odbędzie się od 7 do 12 sierpnia 2017 roku w Mikuszewie (Polska).

Podczas spotkania można będzie się dowiedzieć, w szczegółowy i praktyczny sposób, jak zaplanować niemiecko-polskie i międzynarodowe spotkanie młodzieży oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich realizacji.

Temat

Szkolenie dla teamerów składa się z dwóch seminariów, w trakcie których poruszone zostaną podstawowe kwestie dotyczące organizacji i przeprowadzania polsko-niemieckich i międzynarodowych spotkań młodzieży. Trzeci etap szkolenia daje uczestnikom możliwość, wspólnie z innymi uczestnikami w teamie, przeprowadzenia własnego projektu. Radą i pomocą będą służyli pedagodzy pracujący w obu placówkach kształceniowych -Stowarzyszeniu HochDrei oraz MDSM Mikuszewo.

W każdej chwili istnieje możliwość dołączenia do szkolenia, ponieważ program powtarzany jest cyklicznie.

 

Najważniejsze zagadnienia seminarium:

  • metodyka pracy podczas międzynarodowych spotkań młodzieży,
  • komunikacja interkulturowa,
  • animacja językowa,
  • praca w międzynarodowym teamie,
  • samoorganizacja i partycypacja,
  • kompetencja genderowa,
  • od pomysłu do seminarium.

 

Pracujemy w sposób interaktywny według zasady: learning by doing. Nie przeprowadzamy długich wykładów, a uczestnicy i uczestniczki biorą aktywny udział w szkoleniu.

Seminarium prowadzić będą wykwalifikowane i doświadczone referentki ds. kształcenia - Małgorzata Bobrowska i Tanja Berger.

Grupa docelowa

Seminarium skierowane jest dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak przeprowadzać spotkania polsko-niemieckie i międzynarodowe (organizatorzy spotkań dla młodzieży, multiplikatorzy i nauczyciele). Znajomość języka obcego nie jest konieczna, ponieważ osoby prowadzące będą wspierane przez doświadczone pośredniczki językowe.

Sprawy organizacyjne

Koszt: 250 złotych (cena zawiera: koszty programu, tłumaczenie, nocleg oraz wyżywienie)

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie stowarzyszenia HochDreiZgłoszenia można przesyłać na adres bildung@hochdrei.org do 27 lipca 2017 roku.Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Małgorzata Bobrowska

MDSM Mikuszewo


tel.: +48 504 73 41 42

 

e-mail: m.bobrowska@mikuszewo.org

 

 

Tanja Berger

HochDrei e. V.

 

tel.: 0049 0331 5813 224


e-mail: berger@hochdrei.org