Menu

Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży 2018

Stowarzyszenie HochDrei oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo po raz kolejny oferują szkolenie dla osób prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży, które odbędzie się od 17 do 22 lutego 2018 roku w Poczdamie (Niemcy).

Podczas spotkania dowiedzieć się można w szczegółowy i praktyczny sposób, jak zaplanować niemiecko-polskie i międzynarodowe spotkania młodzieży oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich realizacji.

Temat

Szkolenie dla teamerów słada się z dwóch seminariów, w trakcie których poruszone zostaną podstawowe kwestie dotyczące organizacji i przeprowadzania polsko-niemieckich i międzynarodowych spotkań młodzieży. Trzeci etap szkolenia daje uczestnikom możliwość, wspólnie z innymi uczestnikami w teamie, przeprowadzenia własnego projektu. Radą i pomocą będą służyli pedagodzy pracujący w obu placówkach kształceniowych -Stowarzyszeniu HochDrei oraz MDSM Mikuszewo.

W każdej chwili istnieje możliwość dołączenia do szkolenia, ponieważ program powtarzany jest cyklicznie.

Najważniejsze zagadnienia seminarium:

  • metodyka pracy podczas międzynarodowych spotkań młodzieży,
  • komunikacja interkulturowa,
  • animacja językowa,
  • praca w międzynarodowym teamie,
  • samoorganizacja i partycypacja,
  • kompetencja genderowa,
  • inkluzja
  • od pomysłu do seminarium.

Szkolenie jest prowadzone w sposób interaktywny według zasady: learning by doing. Szkolenie nie przewiduje długich wykładów, a uczestnicy biorą aktywny udział w treningu.

Seminarium prowadzić będą wykwalifikowane i doświadczone referentki ds. kształcenia - Małgorzata Bobrowska i Tanja Berger.

Grupa docelowa

Seminarium skierowane jest dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się tego, jak przeprowadzać spotkania polsko-niemieckie i międzynarodowe (organizatorzy spotkań dla młodzieży, multiplikatorzy i nauczyciele). Znajomość języka obcego nie jest konieczna, ponieważ osoby prowadzące będą wspierane przez doświadczonych pośredników językowych.

Sprawy organizacyjne

Koszt: 250 złotych (cena zawiera: koszty programu, tłumaczenie, nocleg oraz wyżywienie).

Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj. Planowany program oraz ogłoszenie można pobrać z kolumny po prawej stronie.Zgłoszenia należy przesyłać na adres bildung@hochdrei.org do 10 lutego 2018 roku.

 


Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Wspołópracy Młodzieży.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Tanja Berger

HochDrei e.V.


tel.: +49 331 5813 224

 

e-mail: berger@hochdrei.org