Menu

Konferencja "Dialog międzyreligijny w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży"

PNWM zaprasza przedstawicieli szkół oraz instytucji oświatowych do udziału w konferencji „Dialog międzyreligijny w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży”, która odbędzie się od 13 do 15 września 2017 roku w Bonn.

więcej

LABORATORIUM WYMIANY 2017 – save the date!

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza nauczycieli i organizatorów spotkań uczniów do udziału w kolejnym już LABORATORIUM WYMIANY – kongresie polsko-niemieckiej wymiany szkolnej, który odbędzie się od 6 do 7 listopada 2017 roku w Berlinie. Rejestracja uczestników rozpocznie się 11 września 2017 roku. Jak przebiegł kongres w 2016 roku, można już dziś obejrzeć na filmie.

więcej

PNWM zaprasza na warsztatowe szkolenie „W tej zabawie jest metoda!“

PNWM zaprasza nauczycieli, pedagogów, opiekunów grup młodzieżowych, pracowników i wolontariuszy z różnych organizacji, aktywnie zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży, do wzięcia udziału w seminarium "W tej zabawie jest metoda!". Seminarium odbędzie się od 15 do 18 października 2017 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

więcej

Szkoła szuka Schule - polsko-niemiecka giełda kontaktów dla nauczycieli szkół zawodowych

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Instytut Gustava Stresemanna w Bad Bevensen zapraszają do udziału w giełdzie kontaktów, która odbędzie się od 15 do 18 listopada 2017 roku w Bad Bevensen. Giełda ta jest adresowana przede wszystkim do nauczycieli szkół zawodowych z Polski i Niemiec.

więcej

„To be or not to be ... a European?” - rozpoczyna się nowa edycja trójnarodowego konkursu dla młodzieży Young Europeans Award

Organizatorzy konkursu z Polski, Niemiec i Francji zapraszają młodych ludzi z krajów Trójkąta Weimarskiego do udziału w drugiej edycji Young Europeans Award pod hasłem „To be or not to be... a European?“. Celem tego konkursu jest rozwój zarówno dialogu i wymiany pomiędzy tymi trzema krajami, jak również kontaktów ze zmieniającym się co roku krajem-gościem. Gościem honorowym w edycji przypadającej na lata 2017-2018 jest Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

więcej

Godność ludzka jest (nie)naruszalna – prawa człowieka i edukacja na rzecz demokracji w miejscach pamięci

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) oraz Miejsce Pamięci »Eutanazja« w Lüneburgu zapraszają nauczycieli z Polski i Niemiec do udziału w seminarium metodycznym z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej i pedagogiki miejsc pamięci, które odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2017 roku w Lüneburgu i Lohheide.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW