Menu

Ukraina stawia na edukację patriotyczną i zaangażowanie młodzieży – wymiana doświadczeń podczas polsko-niemiecko-ukraińskiego forum

Jak wygląda praca z młodzieżą na Ukrainie? Jakie cele stawiają sobie młodzi ludzie? Co im daje międzynarodowa wymiana? Na te i inne pytania odpowiedzi szukało blisko stu polskich, niemieckich i ukraińskich uczestników forum Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) „Młodzież na Ukrainie” 19 maja w Berlinie. Spotkanie młodzieży, ekspertów z dziedziny nauki, edukacji i współpracy międzynarodowej oraz przedstawicieli administracji służyło wymianie doświadczeń.

więcej

„To be or not to be ... a European?” - rozpoczyna się nowa edycja trójnarodowego konkursu dla młodzieży Young Europeans Award

Organizatorzy konkursu z Polski, Niemiec i Francji zapraszają młodych ludzi z krajów Trójkąta Weimarskiego do udziału w drugiej edycji Young Europeans Award pod hasłem „To be or not to be... a European?“. Celem tego konkursu jest rozwój zarówno dialogu i wymiany pomiędzy tymi trzema krajami, jak również kontaktów ze zmieniającym się co roku krajem-gościem. Gościem honorowym w edycji przypadającej na lata 2017-2018 jest Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

więcej

Szkoła szuka Schule - polsko-niemiecka giełda kontaktów dla nauczycieli szkół zawodowych

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży )PNWM) i Instytut Gustava Stresemanna w Bad Bevensen zapraszają do udziału w giełdzie kontaktów, która odbędzie się od 15 do 18 listopada 2017 roku w Bad Bevensen. Giełda ta jest adresowana przede wszystkim do nauczycieli szkół zawodowych z Polski i Niemiec.

więcej

Godność ludzka jest (nie)naruszalna – prawa człowieka i edukacja na rzecz demokracji w miejscach pamięci

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) oraz Miejsce Pamięci »Eutanazja« w Lüneburgu zapraszają nauczycieli z Polski i Niemiec do udziału w seminarium metodycznym z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej i pedagogiki miejsc pamięci, które odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2017 roku w Lüneburgu i Lohheide.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW