Drukuj  Zamknij

Goście przyjęcia letniego PNWM w Warszawie uczcili trzy miliony uczestników wymiany

Ponad 100 gości przyjęcia letniego 13 czerwca w Warszawie uczciło udział trzech milionów Polaków i Niemców w wymianie wspieranej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Symboliczny 3-milionowy uczestnik wziął udział w projekcie odbywającym się w maju w Radowie Małym. Gratulacje od gości zebrały reprezentujące uczestników projektu Karen i Kinga.

więcej

3 miliony uczestników polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

3 miliony Polaków i Niemców poznało się na projektach spotkań wspieranych przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM). Symboliczny 3-milionowy uczestnik wymiany wziął udział w projekcie „Tajemnicze eksperymenty polsko-niemieckie” odbywającym się w maju w Radowie Małym. Na swoim przyjęciu letnim 13 czerwca w Warszawie PNWM uczciło to wydarzenie.

więcej

„Wymiana młodzieży niczym szczepionka”

– Wymiana młodzieży to najlepszy środek przeciwdziałający uprzedzeniom i ksenofobii. Jest niczym szczepionka, potem jest się już odpornym – powiedziała niemiecka federalna minister ds. rodziny, seniorów, kobiet i młodzieży, dr Franziska Giffey, podczas przyjęcia letniego PNWM 12 czerwca w berlińskiej restauracji Pfefferwerk. Dyrektorzy zarządzający PNWM, Ewa Nocoń i Stephan Erb powitali na nim blisko 150 zebranych gości, przedstawicieli międzynarodowych organizacji pracujących z młodzieżą,...

więcej

Forum historyczne PNWM „Zachować pamięć”

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza nauczycieli, pedagogów i edukatorów – organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży – do udziału w Forum historycznym PNWM „Zachować pamięć”, które odbędzie się od 9 do 10 września 2019 roku w Gdańsku. Forum ma być przestrzenią wzajemnej inspiracji, nawiązania kontaktów i poznania oferty różnych placówek muzealnych i edukacyjnych.

więcej

Wyższe stawki dofinansowania

W związku z podwyższeniem budżetu PNWM przez rządy RP i RFN wszystkie polsko-niemieckie projekty wymiany realizowane w 2019 roku mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości pełnych stawek zryczałtowych PNWM.

więcej

Manufaktura animacji językowej – seminarium dla organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza do udziału w „Manufakturze animacji językowej”, która odbędzie się od 19 do 22 września 2019 roku w Otrębusach pod Warszawą. „Manufaktura” to przestrzeń do wzajemnego inspirowania się, eksperymentowania i pogłębionej refleksji nt. animacji językowej na spotkaniach młodzieży.

więcej

TRIYOU – polsko-niemiecko-ukraińskie forum dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza osoby pracujące z młodymi ludźmi w Polsce, Niemczech oraz Ukrainie do udziału w forum TRIYOU, które odbędzie się od 11 do 15 września 2019 roku w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie.

więcej

Nowy program wspierania: Eksperyment wymiana. STEM w międzynarodowej wymianie młodzieży

Posiadają Państwo doświadczenie w zakresie STEM lub poszukują nowych tematów dla wymiany polsko-niemieckiej? W ramach nowego programu wspierania „Eksperyment Wymiana” PNWM zachęca młodych ludzi, aby wspólnie, podczas polsko-niemieckich spotkań, zajęli się tematami z zakresu nauk ścisłych, inżynierii czy techniki. Zachęcamy do składania wniosków do 30 września 2019 roku!

więcej

„Miejsca Pamięci w Turyngii – wyzwania w polsko-niemieckiej pracy edukacyjnej” - seminarium dla nauczycieli i multiplikatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży

Fundacja Ettersberg - Miejsce Pamięci i Edukacji Andreasstraße we współpracy z Miejscem Pamięci Buchenwald zaprasza nauczycieli i multiplikatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży na seminarium „Miejsca Pamięci w Turyngii – wyzwania w polsko-niemieckiej pracy edukacyjnej”. Seminarium odbędzie się od 23 do 27 listopada 2019 roku w Weimarze.

więcej

Wdrożenie RODO – nowe formularze PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) postępuje zgodnie z przepisami w zakresie ochrony danych osobowych wynikającymi z „Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.” (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 roku. W związku z tym zmianie uległy niektóre dokumenty PNWM.

więcej


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży