Drukuj  Zamknij

Wyższe stawki dofinansowania

W związku z podwyższeniem budżetu PNWM przez rządy RP i RFN wszystkie polsko-niemieckie projekty wymiany realizowane w 2019 roku mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości pełnych stawek ryczałtowych PNWM.

więcej

PNWM poszukuje pracownika w dziale PR

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) poszukuje pracownika do działu PR (20 godzin tygodniowo - 1/2 etatu). Dokumenty aplikacyjne można przesyłać do 12 maja 2019 roku.

więcej

Praktyka w dziale PR

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) oferuje od połowy maja 2019 roku trzymiesięczną praktykę (z możliwością przedłużenia) w dziale PR w warszawskim biurze PNWM.

więcej

Nowy program wspierania: Eksperyment wymiana. STEM w międzynarodowej wymianie młodzieży

Posiadają Państwo doświadczenie w zakresie STEM lub poszukują nowych tematów dla wymiany polsko-niemieckiej? W ramach nowego programu wspierania „Eksperyment Wymiana” PNWM zachęca młodych ludzi, aby wspólnie, podczas polsko-niemieckich spotkań, zajęli się tematami z zakresu nauk ścisłych, inżynierii czy techniki. Zachęcamy do składania wniosków do 30 września 2019 roku!

więcej

INFO o różnorodności w spotkaniach młodzieży

Różnorodność jest naturalnym elementem każdego spotkania młodzieży, ale jak sprostać jej we właściwy sposób? W INFO, magazynie PNWM, staramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie i dajemy wskazówki odnoszące się do różnych tematów, takich jak inkluzja, mowa nienawiści, różnorodność religii i wiele więcej.

więcej

Polsko-niemiecki wieczór kulturalny „Mój sąsiad Polska, mój sąsiad Niemcy”

Masz od 18 do 26 lat? Słuchasz rapu, lubisz czytać, a może kręcą Cię inne rzeczy? Zapraszamy na polsko-niemiecki wieczór kulturalny! Ina i Jonas - wolontariusze PNWM - udostępnią scenę kreatywnym i utalentowanym młodym ludziom, zapraszając do wzięcia w nim udziału! Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2019 roku w Warszawie oraz 5 lipca 2019 roku w Berlinie.

więcej

Konferencja „Edukacyjna rola projektów wymian międzynarodowych”

Umiejętność pracy w międzynarodowym zespole, otwartość na świat, odkrywanie i rozwijanie swoich mocnych stron – to tylko niektóre z korzyści, jakie młodym ludziom daje udział w międzynarodowej wymianie. O tym, jak wpływa ona na życie uczniów, ich szkoły i środowiska lokalnego oraz jak ją wzmocnić, rozmawiali uczestnicy pierwszej ogólnopolskiej konferencji „Edukacyjna rola projektów wymian międzynarodowych” 2 kwietnia w Warszawie.

więcej

Międzynarodowe forum „Maultaschen i pierogi”

Tegoroczne międzynarodowe forum „Maultaschen i pierogi” dla praktyków wymiany młodzieży organizujących projekty z Niemcami, Rosją i Czechami odbędzie się od 22 do 25 maja 2019 roku w Bad Liebenzell (Badenia-Wirtembergia) i będzie poświęcone tematowi „Sprawiedliwość społeczna i jej znaczenie dla międzynarodowej wymiany młodzieży”.

więcej

Polsko-niemiecko-białoruskie seminarium kontaktowe

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli, wychowawców oraz dyrektorów szkół z Polski, Niemiec i Białorusi, zainteresowanych realizacją trójstronnych wymian szkolnych/pozaszkolnych na seminarium kontaktowe. Seminarium odbędzie się od 6 do 10 maja 2019 roku w kompleksie pałacowo-konferencyjnym w Krzyżowej.

więcej

Zaczęło się od Solidarności – seminarium metodyczne z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej

Dom Pojednania i Spotkań im. św. M.M. Kolbego zaprasza na seminarium metodyczne z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej dla nauczycieli i organizatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży „Zaczęło się od Solidarności”, które odbędzie się od 29 lipca do 2 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

więcej

Kurs dla tłumaczy polsko-niemieckich grup młodzieżowych 2019

Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz viadrina sprachen gmbh organizują od 22 do 28 lipca 2019 roku we Frankfurcie nad Odrą kurs wprowadzający dla tłumaczy polsko-niemieckich grup młodzieżowych.

więcej

Wdrożenie RODO – nowe formularze PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) postępuje zgodnie z przepisami w zakresie ochrony danych osobowych wynikającymi z „Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.” (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 roku. W związku z tym zmianie uległy niektóre dokumenty PNWM.

więcej

Między językami - trening dla pośredników językowych podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży

Stowarzyszenie Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) w Fürstenwalde (Niemcy) organizuje trening dla pośredników językowych podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży, który odbędzie się od 10 do 14 lipca 2019 roku w Storkow niedaleko Berlina.

więcej

Wakacyjne tandemowe kursy niemieckiego i polskiego w Gdańsku w 2019 roku

Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku (DMK) oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego latem 2018 roku. Kursy odbędą się od 14 do 27 lipca oraz od 4 do 17 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

więcej

Polsko-niemiecki kurs tandemowy dla nauczycieli i multiplikatów wymiany młodzieży

Centrum Usług Językowych „Germanitas“ po raz szesnasty organizuje letni kurs językowy w systemie tandemowym dla polskich i niemieckich organizatorów wymiany. Tegoroczny kurs odbędzie się od 13 do 26 lipca 2019 roku w Cieszynie Drawskim koło Złocieńca.

więcej


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży