Drukuj  Zamknij

Wystawa plakatów „Różnorodność to sztuka!” w ramach konkursu na plakat PNWM

PNWM razem z Instytutem Polskim w Berlinie serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy plakatów „Różnorodność to sztuka!”, który odbędzie się w czwartek, 23 sierpnia 2018 roku, o godz. 19:00 w Instytucie Polskim w Berlinie. Wystawę będzie można zwiedzać do 3 września 2018 roku.

więcej

Filmy „Czym jest różnorodność?”

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czym jest różnorodność. W najnowszych filmach PNWM swoją definicję tego pojęcia wyjaśniają nam między innymi aktorka Joanna Brodzik, była niemiecka Minister ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży dr Katarina Barley oraz uczestnicy i organizatorzy polsko-niemieckich spotkań młodzieży.

więcej

Save the date: Laboratorium Wymiany 2018 – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza na kolejne już Laboratorium Wymiany – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej. To dwudniowe spotkanie odbędzie się od 5 do 6 listopada 2018 roku w Warszawie. Rejestracja będzie możliwa od 11 września od godz. 15:00.

więcej

Ukazał się podręcznik dla organizatorów spotkań młodzieży „Co za spotkanie!. Aspekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży”

PNWM wydała nowy podręcznik będący praktycznym narzędziem do planowania, przeprowadzania i ewaluacji międzynarodowych spotkań młodzieży. Publikacja dostępna jest w wersji papierowej i elektronicznej.

więcej

Save the date: Zip-Zap 2018 – warsztaty z animacji językowej

We współpracy z ośrodkami pracy z młodzieżą po obu stronach Odry PNWM zaprasza organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży na warsztaty z zakresu animacji językowej. W październiku i listopadzie 2018 roku proponujemy warsztaty w różnych miejscach i terminach do wyboru.

więcej

„Użycie i nadużycie nowych mediów w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla nauczycieli z Polski i Niemiec

„Dialog Anna Malinowski” organizuje od 23 do 27 listopada 2018 roku w Karpaczu seminarium specjalistyczne dla nauczycieli zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży.

więcej

„Odwaga do zmian, odwaga do działania” – nowy cykl szkoleń o transformatywnym uczeniu się

Kreisau-Initiative zaprasza od 5 do 9 września 2018 roku na pierwszy moduł cyklu szkoleń „Odwaga do zmian, odwaga do działania”. Celem szkoleń jest promocja edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju (EZR), a w szczególności transformatywnego uczenia się – zarówno w Polsce, jak i w Niemczech – oraz wspieranie transgranicznej wymiany zawodowej.

więcej

Wdrożenie RODO – nowe formularze PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) postępuje zgodnie z przepisami w zakresie ochrony danych osobowych wynikającymi z „Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.” (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 roku. W związku z tym zmianie uległy niektóre dokumenty PNWM.

więcej

Hasztag #roznorodnoscpnwm

Różnorodność w naturalny sposób towarzyszy międzynarodowej wymianie młodzieży. Szczególnie w latach 2018 i 2019 wokół tematu „Różnorodność“ odbywa się wiele polsko-niemieckich spotkań młodzieży, ponieważ jest to aktualny priorytet tematyczny PNWM. Aby pokazać w mediach społecznościowych, jak liczne i różnorodne są to projekty, PNWM stworzyła specjalne hasztagi.

więcej


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży