Menu

Wyniki konferencji „Edukacyjna rola projektów wymian międzynarodowych”

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) prezentuje wyniki oraz filmową relację z ogólnopolskiej konferencji „Edukacyjna rola projektów wymian międzynarodowych”, która z inicjatywy PNWM oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) odbyła się w Warszawie 2 kwietnia 2019 roku pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.

więcej

Film: Trzy miliony uczestników polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Trzy miliony Polaków i Niemców poznało się na projektach spotkań wspieranych przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM). Symboliczny 3-milionowy uczestnik wymiany wziął udział w projekcie odbywającym się w maju w Radowie Małym. Co działo się na tym spotkaniu? Jakie są losy dawnych uczestników wymiany? Zachęcamy do obejrzenia filmu!

więcej

Nowy program wspierania: Eksperyment wymiana. STEM w międzynarodowej wymianie młodzieży

Posiadają Państwo doświadczenie w zakresie STEM lub poszukują nowych tematów dla wymiany polsko-niemieckiej? W ramach nowego programu wspierania „Eksperyment Wymiana” PNWM zachęca młodych ludzi, aby wspólnie, podczas polsko-niemieckich spotkań, zajęli się tematami z zakresu nauk ścisłych, inżynierii czy techniki. Zachęcamy do składania wniosków do 30 września 2019 roku!

więcej

Goście przyjęcia letniego PNWM w Warszawie uczcili trzy miliony uczestników wymiany

Ponad 100 gości przyjęcia letniego 13 czerwca w Warszawie uczciło udział trzech milionów Polaków i Niemców w wymianie wspieranej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Symboliczny 3-milionowy uczestnik wziął udział w projekcie odbywającym się w maju w Radowie Małym. Gratulacje od gości zebrały reprezentujące uczestników projektu Karen i Kinga.

więcej

„Wymiana młodzieży niczym szczepionka”

– Wymiana młodzieży to najlepszy środek przeciwdziałający uprzedzeniom i ksenofobii. Jest niczym szczepionka, potem jest się już odpornym – powiedziała niemiecka federalna minister ds. rodziny, seniorów, kobiet i młodzieży, dr Franziska Giffey, podczas przyjęcia letniego PNWM 12 czerwca w berlińskiej restauracji Pfefferwerk. Dyrektorzy zarządzający PNWM, Ewa Nocoń i Stephan Erb powitali na nim blisko 150 zebranych gości, przedstawicieli międzynarodowych organizacji pracujących z młodzieżą,...

więcej

Wyższe stawki dofinansowania

W związku z podwyższeniem budżetu PNWM przez rządy RP i RFN wszystkie polsko-niemieckie projekty wymiany realizowane w 2019 roku mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości pełnych stawek zryczałtowych PNWM.

więcej

Wdrożenie RODO – nowe formularze PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) postępuje zgodnie z przepisami w zakresie ochrony danych osobowych wynikającymi z „Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.” (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 roku. W związku z tym zmianie uległy niektóre dokumenty PNWM.

więcej

ALIBI – BINGO – CHAOS – gry i zabawy z animacji językowej od teraz w praktycznym segregatorze

Zbiór 38 gier i zabaw z zakresu animacji językowej, przeznaczony na potrzeby polsko-niemieckich spotkań młodzieży, w formie praktycznego segregatora można od teraz zamawiać online. Publikacja ta powstała na życzenie uczestników naszego corocznego cyklu warsztatów animacyjnych „Zip-Zap”.

więcej

Nowa funkcja w OASE!

Składanie wniosku na stronie internetowej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży stało się jeszcze łatwiejsze! Dzięki najnowszej aktualizacji OASE istnieje możliwość wspólnego wypełniania wniosku przez obu partnerów projektu.

więcej

"W tej zabawie jest metoda!" - nowe metody do pobrania!

Zaktualizowane wydanie publikacji cieszącej się ogromną popularnością wśród organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży zawiera jeszcze więcej praktycznych metod i wskazówek, które mogą być źródłem nowych inspiracji, podnoszących jakość wymian.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW