Menu

Projekt w ramach programu „Zachować pamięć“ nagrodzony przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej

Klub sportowy SC Aleviten Paderborn został uhonorowany za swoje szczególne zaangażowanie w projekty polsko-niemieckie. Za wspólny projekt w miejscach pamięci zorganizowany z Publiczną Szkołą Podstawową nr 3 w Dębicy otrzymał Nagrodę im. Juliusa Hirscha, przyznawaną przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB).

więcej

Patronat honorowy małżonek prezydentów Polski i Niemiec nad „Razem osiągniemy więcej”

Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pani Elke Büdenbender, Małżonka Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, objęły wspólnym patronatem projekt PNWM „Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!”. Na spotkaniu z dyrektorami zarządzającymi PNWM Ewą Nocoń i Stephanem Erbem 23 października 2018 roku w Berlinie omawiano szczegóły tego przedsięwzięcia.

więcej

Nowość: Checklista „Różnorodność w spotkaniach młodzieży”

O czym należy pamiętać, organizując międzynarodowe spotkanie młodzieży? Jak realizować kolejne etapy projektu, uwzględniając wszystkie aspekty różnorodności? I jak przez drobne zmiany organizacyjne, dobór metod i planowanie programu podnieść jakość projektu i skierować go do szerszej grupy odbiorców? Checklista PNWM „Różnorodność w spotkaniach młodzieży” pomoże rozwiać wiele wątpliwości i krok po kroku wskaże istotne punkty, na które należy zwrócić uwagę przy planowaniu i realizacji projektów.

więcej

Wdrożenie RODO – nowe formularze PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) postępuje zgodnie z przepisami w zakresie ochrony danych osobowych wynikającymi z „Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.” (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 roku. W związku z tym zmianie uległy niektóre dokumenty PNWM.

więcej

Hasztag #roznorodnoscpnwm

Różnorodność w naturalny sposób towarzyszy międzynarodowej wymianie młodzieży. Szczególnie w latach 2018 i 2019 wokół tematu „Różnorodność“ odbywa się wiele polsko-niemieckich spotkań młodzieży, ponieważ jest to aktualny priorytet tematyczny PNWM. Aby pokazać w mediach społecznościowych, jak liczne i różnorodne są to projekty, PNWM stworzyła specjalne hasztagi.

więcej

ALIBI – BINGO – CHAOS – gry i zabawy z animacji językowej od teraz w praktycznym segregatorze

Zbiór 38 gier i zabaw z zakresu animacji językowej, przeznaczony na potrzeby polsko-niemieckich spotkań młodzieży, w formie praktycznego segregatora można od teraz zamawiać online. Publikacja ta powstała na życzenie uczestników naszego corocznego cyklu warsztatów animacyjnych „Zip-Zap”.

więcej

Nowa funkcja w OASE!

Składanie wniosku na stronie internetowej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży stało się jeszcze łatwiejsze! Dzięki najnowszej aktualizacji OASE istnieje możliwość wspólnego wypełniania wniosku przez obu partnerów projektu.

więcej

"W tej zabawie jest metoda!" - nowe metody do pobrania!

Zaktualizowane wydanie publikacji cieszącej się ogromną popularnością wśród organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży zawiera jeszcze więcej praktycznych metod i wskazówek, które mogą być źródłem nowych inspiracji, podnoszących jakość wymian.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW