Menu

Wręczenie nagród Young Europeans Award 20 września w Warszawie

„Trzy państwa, sześć języków, jeden projekt: Trójkąt Weimarski na scenie” – to tytuł zwycięskiego projektu grupy niedosłyszących i niesłyszących uczniów w wieku od 16 do 19 lat z Instytutu Głuchoniemych w Warszawie, niemieckiej szkoły Margarethe-von-Witzleben-Schule w Berlinie, Centre Français de Berlin, francuskiego instytutu dla młodych niesłyszących Institut de Jeunes Sourds w Paryżu oraz stowarzyszenia Peuple et Culture z Polski, Niemiec i Francji w konkursie Young Europeans Award (YEA).

więcej

„Co powiedziała? Możesz przetłumaczyć?” – podręcznik dla pośredników i pośredniczek językowych

Czy pracowałeś/-aś już kiedyś jako pośrednik/-czka językowy/-a? Chciał(a)byś dalej działać w tym obszarze? A może po prostu interesujesz się tą działalnością? Jeśli tak, to nowy podręcznik PNWM „Co powiedziała? Możesz przetłumaczyć?” jest przeznaczony właśnie dla Ciebie! Dostępny jako PDF i w tradycyjnej formie papierowej.

więcej

„Polska - Niemcy. Wojna i pamięć" – po raz pierwszy fragmenty dostępne w Internecie!

PNWM udostępnia po raz pierwszy w Internecie fragmenty książki o II wojnie światowej wraz z pełnym spisem treści. W publikacji znajduje się 15 esejów polskich i niemieckich autorów o wojnie i pamięci o niej w obu krajach. Ponadto w 153 hasłach o charakterze encyklopedycznym zawarte są informacje o wydarzeniach, pojęciach i postaciach związanych II wojną światową. Życzymy interesującej lektury!

więcej

Wdrożenie RODO – nowe formularze PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) postępuje zgodnie z przepisami w zakresie ochrony danych osobowych wynikającymi z „Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.” (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 roku. W związku z tym zmianie uległy niektóre dokumenty PNWM.

więcej

Hasztag #roznorodnoscpnwm

Różnorodność w naturalny sposób towarzyszy międzynarodowej wymianie młodzieży. Szczególnie w latach 2018 i 2019 wokół tematu „Różnorodność“ odbywa się wiele polsko-niemieckich spotkań młodzieży, ponieważ jest to aktualny priorytet tematyczny PNWM. Aby pokazać w mediach społecznościowych, jak liczne i różnorodne są to projekty, PNWM stworzyła specjalne hasztagi.

więcej

ALIBI – BINGO – CHAOS – gry i zabawy z animacji językowej od teraz w praktycznym segregatorze

Zbiór 38 gier i zabaw z zakresu animacji językowej, przeznaczony na potrzeby polsko-niemieckich spotkań młodzieży, w formie praktycznego segregatora można od teraz zamawiać online. Publikacja ta powstała na życzenie uczestników naszego corocznego cyklu warsztatów animacyjnych „Zip-Zap”.

więcej

Nowy magazyn INFO „Język i komunikacja”

Tegoroczne wydanie magazynu PNWM „INFO” poświęcone jest językowi i komunikacji. Czy warto poprawiać młodzież, gdy robi błędy na spotkaniu? Czemu służy animacja językowa? Czy są jakieś projekty językowe dla opiekunów? Odpowiedzi na te i inne pytania czytelnik znaleźć może na łamach aktualnego numeru czasopisma do pobrania.

więcej

Nowa funkcja w OASE!

Składanie wniosku na stronie internetowej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży stało się jeszcze łatwiejsze! Dzięki najnowszej aktualizacji OASE istnieje możliwość wspólnego wypełniania wniosku przez obu partnerów projektu.

więcej

"W tej zabawie jest metoda!" - nowe metody do pobrania!

Zaktualizowane wydanie publikacji cieszącej się ogromną popularnością wśród organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży zawiera jeszcze więcej praktycznych metod i wskazówek, które mogą być źródłem nowych inspiracji, podnoszących jakość wymian.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW