Menu

Filmy „Czym jest różnorodność?”

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czym jest różnorodność. W najnowszych filmach PNWM swoją definicję tego pojęcia wyjaśniają nam między innymi aktorka Joanna Brodzik, była niemiecka Minister ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży dr Katarina Barley oraz uczestnicy i organizatorzy polsko-niemieckich spotkań młodzieży.

więcej

PNWM z radością przyjęła podwyższenie budżetu

Wczoraj niemiecki Bundestag uchwalił podwyższenie budżetu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) na 2018 rok o milion euro. Tym samym wkład rządu RFN do budżetu organizacji został podniesiony do siedmiu milionów euro. Składka rządu polskiego wynosi aktualnie 18 milionów złotych.

więcej

Ukazał się podręcznik dla organizatorów spotkań młodzieży „Co za spotkanie!. Aspekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży”

PNWM wydała nowy podręcznik będący praktycznym narzędziem do planowania, przeprowadzania i ewaluacji międzynarodowych spotkań młodzieży. Publikacja dostępna jest w wersji papierowej i elektronicznej.

więcej

„Drei Друзья z boiska“ – nowe polsko-niemiecko-rosyjskie rozmówki na spotkania sportowe i nie tylko

„Drei Друзья z boiska“ to kolejne wydane przez PNWM trójjęzyczne rozmówki. Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zestawiono słowa, zwroty i całe zdania w języku polskim, niemieckim i rosyjskim na potrzebę podstawowej komunikacji oraz rozmów o piłce nożnej podczas spotkań młodzieży. Mają one postać broszurki mieszczącej się w kieszeni.

więcej

Wdrożenie RODO – nowe formularze PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) postępuje zgodnie z przepisami w zakresie ochrony danych osobowych wynikającymi z „Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.” (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 roku. W związku z tym zmianie uległy niektóre dokumenty PNWM.

więcej

Hasztag #roznorodnoscpnwm

Różnorodność w naturalny sposób towarzyszy międzynarodowej wymianie młodzieży. Szczególnie w latach 2018 i 2019 wokół tematu „Różnorodność“ odbywa się wiele polsko-niemieckich spotkań młodzieży, ponieważ jest to aktualny priorytet tematyczny PNWM. Aby pokazać w mediach społecznościowych, jak liczne i różnorodne są to projekty, PNWM stworzyła specjalne hasztagi.

więcej

ALIBI – BINGO – CHAOS – gry i zabawy z animacji językowej od teraz w praktycznym segregatorze

Zbiór 38 gier i zabaw z zakresu animacji językowej, przeznaczony na potrzeby polsko-niemieckich spotkań młodzieży, w formie praktycznego segregatora można od teraz zamawiać online. Publikacja ta powstała na życzenie uczestników naszego corocznego cyklu warsztatów animacyjnych „Zip-Zap”.

więcej

Nowy magazyn INFO „Język i komunikacja”

Tegoroczne wydanie magazynu PNWM „INFO” poświęcone jest językowi i komunikacji. Czy warto poprawiać młodzież, gdy robi błędy na spotkaniu? Czemu służy animacja językowa? Czy są jakieś projekty językowe dla opiekunów? Odpowiedzi na te i inne pytania czytelnik znaleźć może na łamach aktualnego numeru czasopisma do pobrania.

więcej

Nowa funkcja w OASE!

Składanie wniosku na stronie internetowej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży stało się jeszcze łatwiejsze! Dzięki najnowszej aktualizacji OASE istnieje możliwość wspólnego wypełniania wniosku przez obu partnerów projektu.

więcej

"W tej zabawie jest metoda!" - nowe metody do pobrania!

Zaktualizowane wydanie publikacji cieszącej się ogromną popularnością wśród organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży zawiera jeszcze więcej praktycznych metod i wskazówek, które mogą być źródłem nowych inspiracji, podnoszących jakość wymian.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW