Menu

Patronat honorowy małżonek prezydentów Polski i Niemiec nad „Razem osiągniemy więcej”

Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pani Elke Büdenbender, Małżonka Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, objęły wspólnym patronatem projekt PNWM „Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!”. Na spotkaniu z dyrektorami zarządzającymi PNWM Ewą Nocoń i Stephanem Erbem oraz kierownikiem referatu wspierania pozaszkolnej wymiany młodzieży Thomasem Hetzerem 23 października 2018 roku w Berlinie omawiano szczegóły tego przedsięwzięcia.

Razem osiągniemy więcej. 2018-2020: teraz zawodowo!

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie szkół o profilu m.in. specjalnym i zawodowym z Polski oraz Förderschulen, Hauptschulen i Realschulen z Niemiec będą spotykać się w pozaszkolnych placówkach kształceniowych. Tematem przewodnim tych spotkań będzie orientacja zawodowa. Następnie w czasie indywidualnych praktyk w zakładach pracy w roku szkolnym 2019/2020 uczestnicy projektu będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Umożliwi im to poznanie swoich potrzeb i preferencji w kontekście zatrudnienia, rozwinięcie kompetencji społecznych i zawodowych oraz nawiązanie kontaktów.

Sieć współpracy

Projekt zaowocuje ponadto budową sieci przedsiębiorstw i instytucji w polsko-niemieckim obszarze przygranicznym, które również po zakończeniu projektu będą na stałe oferowały sprawdzone miejsca praktyk zawodowych.

 

W latach 2018-2020 projekt otrzymuje dofinansowanie Fundacji Nowe Landy (Stiftung Neue Länder).

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej projektu.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW