Menu

Projekt w ramach programu „Zachować pamięć“ nagrodzony przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej

Klub sportowy SC Aleviten Paderborn został uhonorowany za swoje szczególne zaangażowanie w projekty polsko-niemieckie. Za wspólny projekt w miejscach pamięci zorganizowany z Publiczną Szkołą Podstawową nr 3 w Dębicy otrzymał Nagrodę im. Juliusa Hirscha, przyznawaną przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB).

Życie w czasach narodowego socjalizmu

Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy i klubu SC Aleviten Paderborn został zakwalifikowany do programu dotacji PNWM „Zachować pamięć“ i młodzież, częściowo posiadająca pochodzenie imigranckie, odwiedziła miejsca pamięci Sachsenhausen i Ravensbrück. Tam, w trakcie warsztatów i pracy w grupach, zajmowała się tym, jak wyglądało życie różnych grup społecznych w czasach narodowego socjalizmu, a także jaką naukę da się wyciągnąć z tamtych czasów dzisiaj.   

Nagroda za zaangażowanie przeciw wykluczeniu i dyskryminacji

Niemiecki Związek Piłki Nożnej przyznaje co roku tę nagrodę osobom, inicjatywom lub stowarzyszeniom, które angażują się na rzecz nienaruszalności godności ludzkiej, porozumienia i różnorodności, a także działają przeciw antysemityzmowi i rasizmowi, wykluczaniu ludzi, dyskryminacji i wrogości.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW