Menu

Zmiany w zarządzie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

1 kwietnia 2018 roku Ewa Nocoń została nową dyrektor zarządzającą Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). W dwuosobowym zarządzie organizacji zasiadła jako polska dyrektor. Po upływie dwóch kadencji stanowisko to opuścił Paweł Moras. Dyrektorem ze strony niemieckiej pozostał Stephan Erb, który piastuje tę funkcję od 10 lat. Zarząd PNWM powoływany jest przez rządy obu krajów na pięcioletnią kadencję.

 

Ewa Nocoń jest germanistką. Przez 9 lat z ramienia Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pełniła funkcję członka Rady Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, najwyższego gremium organizacji, które m.in. uchwala plan pracy oraz zatwierdza budżet PNWM. W Kancelarii Prezydenta RP Ewa Nocoń pracowała w latach 2006-2017 jako ekspert ds. stosunków polsko-niemieckich. Jest tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Posiada także doświadczenie zawodowe w zakresie marketingu i Public Relations.

 

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) umożliwia spotkania i współpracę młodych Polaków i Niemców. Dofinansowuje, inicjuje i merytorycznie wspiera polsko-niemieckie projekty.

 Została utworzona jako organizacja międzynarodowa przez rządy Polski i Niemiec 17 czerwca 1991 roku, równocześnie z traktatem dobrosąsiedzkim. Od ponad 25 lat dzięki wsparciu PNWM odbyło się prawie 75 tysięcy projektów, w których udział wzięło ponad 2,8 miliona uczestników.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW