Menu

„Międzynarodowa wioska” - polsko-niemiecko-ukraińskie spotkanie dl dzieci i młodzieży

Organizacja Aktion West-Ost wraz z Olsztyńskim Stowarzyszeniem Mniejszości Niemieckiej oraz Youth Initiatives of Cities serdecznie zaprasza do udziału w polsko-niemiecko-ukraińskim spotkaniu dzieci i młodzieży od 21 do 30 lipca 2017 roku w miejscowości Krasnoillya na Ukrainie.

Program

Na uczestników czeka ciekawy i urozmaicony program pełen zabaw, gier oraz aktywności sportowych (na łonie natury oraz na terenie samego ośrodka. Podczas spotkania uczestnicy poznają nowych przyjaciół z innych krajów. Choć na co dzień mówią w różnych językach, ucząc się słówek od siebie nawzajem, będą w stanie bez problemu ze sobą porozumiewać. Przeżyją wiele niezapomnianych chwil podczas różnych warsztatów, gier zespołowych czy śpiewając przy ognisku.

Mieszkać w międzynarodowej wiosce - co to oznacza?

Czy świat może stać się jedną wioską? Postanowiono zatem sprawdzić, czy ludzie porozumiewający się na co dzień innymi językami, reprezentujący inne kultury, mogą stworzyć jedną wspólnotę i w niej żyć ? W takiej społeczności wszyscy się znają, każdy pełni jakąś rolę i ma zadania, które są zależne od innych. W trakcie pobytu w Krasnoillya realizowany będzie jeden wspólny cel - przygotowanie wspólnego święta wioski.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Uczestnikami mogą zostać dzieci i młodzież w wieku od 12 do 15 lat. Cały program będzie prowadzony w trzech językach dlatego znajomość języka obcego nie jest wymagana. Podczas wyjazdu na Ukrainę niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu. Szczegółowych informacji chętnie udzielimy telefonicznie lub mailowo przy zgłoszeniu.

Jak można zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie?

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 lipca 2017 roku osobiście w sekretariacie Biura Olsztyńskiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej (Dom Kopernika, ul. Partyzantów 3), telefonicznie pod numerem: 89 523-69-90 lub 794-112-003 bądź mailowo u pani Anny Kazańskiej pod adresem a.anisko@agdm.pl lub u koordynatorki projektu Moniki Kalwajtys pod adresem monikakalwajtys@gmail.com lub telefonicznie +48 517280717 .

Przy zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych:

  • imię i nazwisko, wiek uczestnika;
  • imiona i nazwiska, adres mailowy oraz numer kontaktowy rodziców lub opiekunów prawnych.

 

Liczba miejsc jest ograniczona! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Koszt uczestnictwa

Dla uczestników z Polski koszt uczestnictwa wynosi 400 złotych. W cenę wliczone są koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienie, ubezpieczenie, wycieczki oraz inne koszty przewidziane w programie.

 

 

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Olsztyńskie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Olsztynie

 

ul. Partyzantów 3

Sekretariat (I piętro)

10-522 Olsztyn

 

tel.: 0048 89/523 69 90, 0048 89/535 97 86

 

faks: 0048 89/523 69 90