Menu

Polsko-niemieckie seminarium dziennikarskie „Demokracja w okresie przemian”

Jugendpresse Deutschland oraz GFPS-Polska organizują od 20 do 25 sierpnia 2017 roku w Görlitz seminarium dziennikarskie dla młodych Polaków i Niemców w wieku od 16 do 26 lat.

Temat seminarium

Jak zmieniła się nasza demokracja? Czym różni się polska demokracja od niemieckiej i z jakimi wyzwaniami muszą się one mierzyć? Jak możemy chronić demokrację? Jak funkcjonuje dziennikarstwo międzynarodowe?

W grupie polsko-niemieckiej uczestnicy seminarium wybiorą wspólny temat, któremu każdy uczestnik kolejno poświęci artykuł, napisany z własnej perspektywy oraz w swoim języku ojczystym. Artykuły zostaną opublikowane na blogu politikorange. Podczas seminarium uczestnicy będą również mogli bliżej poznać organizacje zajmujące się wzmacnianiem demokracji, a także poznać kulturę kraju sąsiada podczas wieczorów tematycznych. W kwestiach merytorycznych i językowych pomogą doświadczeni dziennikarze oraz pośrednicy językowi, dlatego wymagana jest znajomość jednego z języków: angielskiego lub niemieckiego.

Informacje organizacyjne 

 

Uwaga! Na stronie zgłoszenia pojawia się informacja o braku wolnych miejsc. Informacja ta dotyczy jedynie uczestników z Niemiec, osoby z Polski wciąż zapraszamy do zgłoszeń.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Joanna Żuławińska

 

tel.: 0048 721 932 230

 

e-mail: joanna.zulawinska@gfps.pl

 

www.gfps.pl