Drukuj  Zamknij

„Kreatywnie na czas adwentu – dekoracje bożonarodzeniowe“ – polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Stowarzyszenie Kreisau-Initiative organizuje wymianę dla uczniów szkół zawodowych o profilach dekoratorsko-florystycznych oraz innych młodych ludzi zainteresowanych dekoracjami florystycznymi. Spotkanie odbędzie się w Krzyżowej (Polska) od 25 listopada do 1 grudnia 2017 roku.

Tematyka spotkania

Podczas projektu uczestnicy udekorują Międzynarodowy Dom Spotkań w Krzyżowej i w ten sposób przygotują go na czas adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Dekoracje zostaną umieszczone na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu i będą mogły być podziwiane zarówno przez mieszkańców miejscowości, jak i przez gości licznie odwiedzających Krzyżową. Zostaną one przygotowane pod opieką wykwalifikowanych florystów i dekoratorów, dzięki czemu młodzież będzie miała okazję poznać podstawy tworzenia kompozycji florystycznych oraz rozwinąć swoje kompetencje w tej dziedzinie. W trakcie trwania warsztatów florystycznych, podczas wycieczki do fabryki bombek oraz dzięki innym metodom integracyjnym szczególnie wspierana będzie własna inicjatywa, pomysłowość oraz chęć dzielenia się wiedzą na temat dekoracji adwentowo-świątecznych w różnych krajach, regionach i rodzinach.

Grupa docelowa

Do udziału w spotkaniu zaproszone są osoby pomiędzy 13 a 30 rokiem życia, które pobierają naukę w zawodach dekoratorsko-florystycznych, chcą rozwijać się w tych lub podobnych kierunach zawodowych oraz/lub są zainteresowani tematyką projektu. Wiedza na temat kompozycji florystycznych nie jest wymagana. Projekt będzie tłumaczony na niemiecki i polski, więc znajomość języków obcych nie jest konieczna. W razie potrzeby istnieje również możliwość tłumaczenia na polski i niemiecki język migowy.  

Kwestie organizacyjne

Szczegółowy program spotkania znajduje się w prawej kolumnie do pobrania.

Koszt uczestnictwa wynosi 50 złotych. Opłata ta pokrywa koszty wyżywienia i zakwaterowania. Zwrot kosztów podróży odbędzie się w porozumieniu pomiędzy uczestnikami projektu a Kreisau-Initiative.  

Zapisy zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup możliwe są drogą telefoniczną oraz e-mailową pod adresem jaskulska@kreisau.de.

Spotkanie to współfinansowane jest z programu Unii Europejskiej Erasmus+ oraz ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Kontakt

 

Paulina Jaskulska

Koordynatorka projektów w dziale Inkluzji

Kreisau Initiative e.V.

 

e-mail: jaskulska@kreisau.de

 

tel.: +49 30 / 53 83 63 65

 

www.kreisau.de

 


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży