Drukuj  Zamknij

Pobudka, nadchodzi wiosna! – polsko-niemieckie spotkanie dla dzieci

Stowarzyszenie HochDrei oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo po raz kolejny zapraszają dzieci w wieku od 8 do 11 lat na polsko-niemieckie spotkanie wiosenne. Spotkanie to odbędzie się od 24 do 29 marca 2018 roku w Poczdamie (Niemcy).

Temat

Na powitanie wiosny dzieci z Polski i Niemiec wspólnie wybiorą się na poszukiwanie skarbów i tajemnic natury w okolicach Poczdamu.

W trakcie tego sześciodniowego spotkania dzieci w międzynarodowej grupie będą poszukiwać pierwszych oznak wiosny. Jakie szmery i odgłosy mieszkają w lesie? Jak porusza się wiatr? Wspólnie będą nasłuchiwać, jak budzi się przyroda, zbierać materiały, z których zrobią instrumenty muzyczne. Jako orkiestra będą imitować dźwięki przyrody i zarówno tańcem jak i muzyką pomagać jej wybudzić się z zimowego snu.

W programie spotkania przewidziano dużo eksperymentowania, tańca i muzykowania. Na zakończenie spotkania planowana jest wspólna akcja Flashmob w przestrzeni miejskiej na temat wiosny. To spotkanie skierowane jest do dzieci, które lubią ruch, taniec i muzykę.

Grupa docelowa

Dzieci z Polski i Niemiec w wieku od 8 do 11 lat

Informacje organizacyjne

Spotkanie odbędzie się w domu seminaryjnym Hochlland w Poczdamie.

Koszt uczestnictwa wynosi 250 złotych. Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, koszty programu, ubezpieczenia i opieki pedagogicznej. W szczególnych wypadkach, po wcześniejszym zgłoszeniu, można otrzymać zniżkę.

Znajomości języka niemieckiego nie jest konieczna.

Dalsze informacje i zgłoszenie

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: bildung@hochdrei.org do 21 marca 2018 roku.

 

Dodatkowe informacje można znaleźć z kolumny po prawej stronie oraz na stronie internetowej Hochdrei

Kontakt

 

Anku Religa

HochDrei e.V.

 

tel.: +49 331 5813236

 

e-mail: bildung@hochdrei.org


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży