Drukuj  Zamknij

Save the date: Laboratorium Wymiany 2018 – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza na kolejne już Laboratorium Wymiany – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej. To dwudniowe spotkanie odbędzie się od 5 do 6 listopada 2018 roku w Warszawie. Rejestracja będzie możliwa od 11 września od godz. 15:00.

więcej

Save the date: Zip-Zap 2018 – warsztaty z animacji językowej

We współpracy z ośrodkami pracy z młodzieżą po obu stronach Odry PNWM zaprasza organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży na warsztaty z zakresu animacji językowej. W październiku i listopadzie 2018 roku proponujemy warsztaty w różnych miejscach i terminach do wyboru.

więcej

„Użycie i nadużycie nowych mediów w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla nauczycieli z Polski i Niemiec

„Dialog Anna Malinowski” organizuje od 23 do 27 listopada 2018 roku w Karpaczu seminarium specjalistyczne dla nauczycieli zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży.

więcej

"Budować sieci – wiedzieć – ćwiczyć" – konferencja poświęcona polsko-niemieckiej wymianie młodzieży wraz z giełdą partnerską

Jugendhaus Düsseldorf e. V., Arbeitsgemeinschaft katholischer-sozialer Bildungswerke e. V. i Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania zapraszają od 19 do 21 września 2018 roku na konferencję "Budować sieci – wiedzieć – ćwiczyć" poświęconą polsko-niemieckiej wymianie młodzieży połączoną z giełdą partnerską .

więcej

„Odwaga do zmian, odwaga do działania” – nowy cykl szkoleń o transformatywnym uczeniu się

Kreisau-Initiative zaprasza od 5 do 9 września 2018 roku na pierwszy moduł cyklu szkoleń „Odwaga do zmian, odwaga do działania”. Celem szkoleń jest promocja edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju (EZR), a w szczególności transformatywnego uczenia się – zarówno w Polsce, jak i w Niemczech – oraz wspieranie transgranicznej wymiany zawodowej.

więcej

„Lviv Calling” - polsko-niemiecko-ukraińskie forum dla animatorów wymiany młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza osoby pracujące z młodymi ludźmi w Polsce, Niemczech oraz na Ukrainie do udziału w forum „Lviv Calling”, które odbędzie się od 12 do 16 września 2018 roku we Lwowie.

więcej

Szkolenie warsztatowe „W tej zabawie jest metoda!“

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza nauczycieli, pedagogów, opiekunów grup młodzieżowych, pracowników i wolontariuszy z różnych organizacji, aktywnie zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży, do wzięcia udziału w seminarium „W tej zabawie jest metoda!”. Seminarium odbędzie się od 15 do 18 listopada 2018 roku w Görlitz (Niemcy).

więcej

Godność ludzka jest (nie)naruszalna – seminarium metodyczne z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej w miejscach pamięci

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) oraz Miejsce Pamięci »Eutanazja« w Lüneburgu zapraszają nauczycieli z Polski i Niemiec do udziału w seminarium metodycznym z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej i pedagogiki miejsc pamięci, które odbędzie się od 28 listopada do 2 grudnia 2018 roku w Lüneburgu i Lohheide.

więcej


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży