Menu

"Get involved!" - seria szkoleń dla zainteresowanych prowadzeniem międzynarodowych projektów młodzieżowych"

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, stowarzyszenie Kreisau-Initiative oraz stowarzyszenia Zamek Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań zapraszają na serię modułów szkoleniowych dla osób zainteresowanych dołączeniem do bazy trenerów wyspecjalizowanych w koordynowaniu i prowadzeniu międzynarodowych projektów młodzieżowych. Pierwszy moduł odbędzie się od 24 do 29 marca 2018 roku w Krzyżowej. 

Cel projektu i grupa docelowa

„Get involved!” to seria modułów szkoleniowych dla osób zainteresowanych dołączeniem do bazy trenerów trzech międzynarodowych organizacji: stowarzyszenia Kreisau-Initiative (Niemcy), Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego (Polska) oraz stowarzyszenia Zamek Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań (Niemcy). Instytucje te specjalizują się w prowadzeniu projektów międzynarodowych, których główną grupą docelową jest młodzież.

Oferta tego projektu szkoleniowego skierowana jest do osób zainteresowanych pracą w zakresie koordynowania i prowadzenia projektów międzynarodowych dla młodzieży.

Struktura projektu

Projekt „Get involved!” składa się z dziesięciu modułów (szkolenie podstawowe, 8 modułów specjalistycznych, spotkanie podsumowujące). Zgłoszenie do udziału w projekcie zakłada obowiązkową obecność na szkoleniu podstawowym, przynajmniej jednym module specjalistycznym oraz na spotkaniu podsumowującym.

W ramach projektu zaplanowano następujące moduły:

 

  • MODUŁ I Szkolenie podstawowe (obowiązkowe) - od 24 do 29 marca 2018 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (Polska)

 

Moduły specjalistyczne:

  • MODUŁ II: Inkluzja i metody edukacji inkluzywnej (tzw. pedagogika włączająca) - od 19 do 22 kwietnia 2018 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (Polska)
  • MODUŁ III: Promocja zagadnień partycypacji i demokracji w projektach międzynarodowych - od 7 do 10 maja 2018 roku w Zamku Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań (Niemcy)
  • MODUŁ IV: Metody pracy antydyskryminacyjnej - od 27 do 30 sierpnia 2018 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (Polska)
  • MODUŁ V: Edukacja globalna - od 27 do 30 października 2018 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (Polska)
  • MODUŁ VI: Metoda BETZAVTA – nauczanie o demokracji, tolerancji i prawach człowieka - od 19 do 22 listopada 2018 roku w Zamku Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań (Niemcy)
  • MODUŁ VII: Kształcenie zawodowe młodzieży podczas międzynarodowych spotkań młodzieży - od 13 do 16 grudnia 2018 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (Polska)
  • MODUŁ VIII: Różne perspektywy narracji historycznej - od 24 do 27 stycznia 2019 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (Polska)
  • MODUŁ IX: Komunikacja i język w międzynarodowych projektach edukacyjnych - od 21 do 24 lutego 2019 roku w Zamku Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań (Niemcy)

 

 

  • MODUŁ X Spotkanie podsumowujące (obowiązkowe) - od 28 do 31 marca 2019 roku w Zamku Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań (Niemcy)

Sprawy organizacyjne

Język: szkolenie podstawowe i spotkanie podsumowujące będą prowadzone po niemiecku i po polsku (tłumaczenie konsekutywne). Istnieje również możliwość prowadzenia niektórych modułów specjalistycznych w j. angielskim (będzie to ustalane po zbadaniu potrzeb uczestników i ich kompetencji językowych).

Koszty: uczestnictwo we wszystkich szkoleniach i modułach jest bezpłatne. Dzięki dofinansowaniu z programu Erasmus+ pokryte zostaną koszty zakwaterowania i wyżywienia. Prosimy o kontakt w sprawie zwrotu kosztów dojazdu do Krzyżowej lub Trebnitz - w zależności, gdzie dany moduł będzie się odbywał.

Zgłoszenia

Zgłoszenia na formularzu online można przesyłać do 4 marca 2018 roku. Na formularzu zgłoszeniowym znajdą Państwo także szczegółowe informacje o projekcie.

 

 

 

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Paulina Jaskulska

Kreisau-Initiative e.V.

 

tel.: +49 30 53 83 63 65

 

e-mail: jaskulska@kreisau.de

 

www.kreisau.de