Menu

„Muzyczne animacje językowe w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla polskich i niemieckich nauczycieli

"Dialog Anna Malinowski" organizuje w dniach od 22 do 26 lipca 2017 roku w Karpaczu seminarium specjalistyczne dla nauczycieli zajmujących się międzynarodową wymianą szkolną.

Temat seminarium

Wymiana młodzieży jest na pewno udana wtedy, gdy partycypują w niej wszyscy uczestnicy. Zorganizowanie spotkania bez barier językowych a jednocześnie z poczuciem współuczestnictwa, które sprawia przyjemność, satysfakcję i daje poczucie przynależności do grupy jest celem każdego koordynatora wymiany.

Jak wykorzystać potencjał tkwiący we wspólnym śpiewie? Jak połączyć wspólne muzykowanie z nauką języka obcego? Na czym polega świadome operowanie głosem? W jaki sposób osiągnąć tak potrzebną w szkole i zawodzie odpowiednią dykcję? Oto tylko niektóre z aspektów, które stanowią cel szkolenia.

Leopold Stawarz, Barbara Czajkowska oraz Anna Malinowski wprowadzą uczestników zarówno teoretycznie, jak i praktycznie w tajniki organizowanych przez nich spotkań młodzieży. Gościem szkolenia będzie również Jarosław Brodowski - kierownik referatu wspierania PNWM w biurze warszawskim, który "z pierwszej ręki" udzieli informacji na temat współpracy z PNWM.

Grupa docelowa

Zaproszeni są nauczyciele zajmujący się wymianą szkolną, którzy szukają nowych inspiracji i dróg do tworzenia międzynarodowego dialogu. Seminarium prowadzone będzie dwujęzycznie, a zatem znajomość języka niemieckiego nie jest konieczna.

Informacje organizacyjne

Formularze zgłoszeniowe (do pobrania w prawej kolumnie) można nadsyłać mailem do "Dialog Anna Malinowski" do 20 czerwca 2017 roku. Koszt udziału w seminarium wynosi 160 złotych. Koszty podróży ponoszą uczestnicy.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Anna Malinowski

 

tel. kom.: +48 604 62 15 89

tel.:+48 62 747 56 82

 

e-mail: dialogannamalinowski@gmail.com

 

www.dialogmalinowski.edupage.org