Drukuj  Zamknij

„Odwaga cywilna w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla polskich i niemieckich nauczycieli

„Dialog Anna Malinowski” organizuje od 18 do 22 listopada 2017 roku w Karpaczu seminarium specjalistyczne dla nauczycieli zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży.

Temat seminarium

Temat odwagi cywilnej nie należy do łatwych, z pewnością jednak do ważnych, aktualnych i wdzięcznych, jeżeli się wie, jak o nim mówić. Międzynarodowe spotkania młodzieży stwarzają optymalne warunki, w ramach których temat odwagi cywilnej może zostać podjęty zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, zakładając, że dysponuje się odpowiednimi metodami i narzędziami pracy.

 

Dlaczego warto pochylić się nad temat odwagi cywilnej podczas wymiany młodzieży? W jakim stopniu historia kształtuje wrażliwość/empatię u młodych ludzi? Czy istnieje pojęcie odwagi cywilnej w życiu szkolnym? Co może posłużyć jako inspiracja do podjęcia tematu w ramach wymiany? Z jakiej metodyki i narzędzi należy skorzystać omawiając ten ważny temat? To tylko niektóre zagadnienia, których odpowiedzi tworzą program planowanego seminarium.

 

Dr Annemarie Franke, pracownik naukowy Muzeum Śląskiego w Görlitz, oraz Anna Malinowski wprowadzą uczestników zarówno teoretycznie, jak i praktycznie w temat seminarium. Gościem szkolenia będzie również Jarosław Brodowski – kierownik referatu PNWM/Warszawa, który „z pierwszej ręki” udzieli informacji na temat współpracy z PNWM.

Grupa docelowa

Zaproszeni są nauczyciele zajmujący się wymianą szkolną, którzy szukają nowych inspiracji i dróg do tworzenia międzynarodowego dialogu. Seminarium będzie prowadzone dwujęzycznie, zatem znajomość języka niemieckiego nie jest konieczna.

Informacje organizacyjne

Formularz zgłoszeniowy (do pobrania w prawej kolumnie) można nadsyłać mailem do „Dialog Anna Malinowski” do 20 października 2017 roku. Koszt udziału w seminarium wynosi 160 złotych. Koszty podróży ponoszą uczestnicy.

 

Seminarium jest współfinansowane ze środków PNWM.

Kontakt

 

Anna Malinowski

 

tel. kom.: +48 604621589

 

tel./faks: +48 627475682

 

e-mail: dialogannamalinowski@gmail.com

 

www.dialogmalinowski.edupage.org


© Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży