Menu

Swatka polsko-ukraińska – warsztaty dla nauczycieli

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku od 11 do 16 lat do udziału w warsztatach dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.

 

Do udziału w „Swatce” zapraszamy przedstawicieli szkół, które wcześniej nie uczestniczyły w tych warsztatach i które nie mają partnerskiej szkoły na Ukrainie. W 2017 roku planowane są 2 terminy warsztatów:

  • w dniach od 26 do 29 czerwca 2017 roku pod Warszawą;
  • w dniach od 24 do 27 sierpnia 2017 roku pod Lwowem (Ukraina).

 

Warsztaty dają szkołom możliwość znalezienia partnerów z Ukrainy, z którymi będzie można organizować wymianę młodzieży. Pozwalają również nauczycielom biorącym w nich udział wzmocnić swoje umiejętności pisania projektów edukacyjnych.

 

W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania własnej szkoły, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy (centralne i zachodnie obwody: lwowski, iwanofrankowski, tarnopolski, wołyński, rówieński, chmielnicki, czerniowiecki, zakarpacki, winnicki, kirowogradzki, połtawski, czerkaski, żytomierski, kijowski, czernihowski), dowiedzenia się więcej o systemie oświaty na Ukrainie oraz podjęcia próby napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży. 

Informacje organizacyjne

Uczestnicy warsztatów samodzielnie dojeżdżają do Lwowa, skąd będą mieć zapewniony dojazd do ośrodka szkoleniowego i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas warsztatów. Do udziału w warsztatach możemy zaprosić tylko jednego nauczyciela z danej szkoły.

 

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele powinni wypełnić ankietę i odesłać ją na adres: swatka@fed.org.pl.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 14 maja 2017 roku.

 

Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie www.fed.org.pl w terminie do 22 maja 2017 roku.

 

Uczestnicy kursu otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

 

Szkolenie jest organizowane w ramach programu RITA - Przemiany w regionie, finansowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

 

 

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Natalia Kertyczak

Koordynatorka projektów

 

e-mail: swatka@fed.org.pl

 

tel.: 0048 721 660 313 (w godz. 10:00-17:00)