Menu

Warsztaty dla nauczycieli „II Wojna Światowa w podręcznikach szkolnych”

Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie i Georg Eckert Institut – Leibniz-Institut für internationale Schulbuchforschung zapraszają polskich i niemieckich nauczycieli do udziału w warsztatach metodycznych na temat II Wojny Światowej w dydaktyce historycznej, odbywających się od 23 do 26 maja 2018 roku w Zamościu

Temat

Dla nauczycieli przygotowane zostały warsztaty pt. „II Wojna Światowa w podręcznikach szkolnych” na przykładzie czwartego tomu podręcznika „Europa. Nasza Historia/Europa. Unsere Geschichte”, poświęconego XX wieku. „Europa. Nasza Historia“ jest podręcznikiem do nauki historii dla klas 5-8 przygotowywanym wspólnie przez polsko-niemiecki zespół.

W ramach warsztatów zaplanowana jest prezentacja nowatorskich metod użytych w pracy nad podręcznikiem, dyskusja na temat problemów związanych z nauczaniem o II Wojnie Światowej w Polsce i w Niemczech, wspólne prace w polsko-niemieckich grupach przy przygotowaniu scenariusza lekcji w oparciu o wstępny rozdział tomu 4 podręcznika. Uczestnicy będą mieli także możliwość przedstawiania sugestii i propozycji, które będą mogły znaleźć zastosowanie w podręczniku.

Kwestie organizacyjne

Warsztaty będą tłumaczone symultanicznie (polski i niemiecki).

Koszty udziału, przejazdu do Zamościa oraz zakwaterowania pokrywają organizatorzy.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział.

Zgłoszenia należy przesłać do 10 kwietnia 2018 roku. Formularz zgłoszeniowy prosimy nadsyłać na adres: Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, Majakowskiring 47, 13156 Berlin, Niemcy lub mailem na adres: dominik.pick@cbh.pan.pl (decyduje kolejności zgłoszeń).

 

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

dr Dominik Pick

Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie

 

tel.: +49 30 486 285 48

 

e-mail: dominik.pick@cbh.pan.pl