Menu

„Wprowadzenie do pedagogiki przeżyć“ – polsko-niemieckie seminarium

Erlebnis Chance Abenteuer (ECA) Annahütte organizuje w dniach od 18 do 22 kwietnia 2018 roku polsko-niemieckie seminarium dla dorosłych zajmujących się międzynarodową pracą z dziećmi i młodzieżą.

Temat seminarium

Czym jest pedagogika przeżyć (definicja/teoria)?Jak wprowadzić jej elementy do pracy z dziećmi i młodzieżą? W jaki sposób można wzmacniać i rozwijać kompetencje społeczne i emocjonalne wśród dzieci i młodzieży? Zastosowanie pojęć takich jak: „refleksja, transfer, interakcja, pedagogiczne przygotowanie akcji outdoor” zostaną wyjaśnione przez doświadczonych pedagogówz Polski i z Niemiec: Mathiasa Rosnera (de) oraz Krystiana Kaczora (pl) oraz będą tłumaczone symultanicznie przez Magdalenę Kalinowską. Seminarium współtworzone jest pod opieką pedagogiczną Michaela Jagenlaufa. W trakcie seminarium odbędą się również zajęcia językowe oparte na metodzie „montana lingua“.

Grupa docelowa

Zaproszone są osoby pracujące na co dzień z dziećmi i młodzieżą, jak również studenci, wychowawcy oraz wszyscy zainteresowani.

Celem zajęć językowych metodą „montana lingua“ będzie poprawa zrozumienia w grupie międzynarodowej. Znajomość języka obcego nie jest wymagana.

Informacje organizacyjne

Seminarium składa się z trzech modułów:

  • moduł 1: od 18 do 22 kwietnia 2018 roku,
  • moduł 2: od 15 do 19 września 2018 roku,
  • moduł 3: od 8 do 12 maja 2019 roku.

 

Po ukończeniu wszystkich trzech modułów uczestnicy otrzymają Certyfikat I. Po każdym module uczestnicy otrzymają potwierdzenie uczestnictwa.

 

Formularz zgłoszeniowy (do pobrania) znajduje się w prawej kolumnie. Zgłoszenia można wysłać (mailem) na adres podany w prawej kolumnie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Magdalena Kalinowska

 

e-mail: magdalena.kalinowska@eca-annahuette.de       

 

 

Mathias Rosner

 

e-mail: service@eca-annahuette.de