Menu

Szkoła szuka Schule - polsko-niemiecka giełda kontaktów dla nauczycieli szkół zawodowych

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Instytut Gustava Stresemanna zapraszają do udziału w giełdzie kontaktów, która odbędzie się od 15 do 18 listopada 2017 roku w Bad Bevensen. Giełda adresowana jest przede wszystkim do nauczycieli szkół zawodowych z Polski i Niemiec. 

Celem seminarium jest umożliwienie polskim nauczycielom znalezienie szkoły partnerskiej do przeprowadzenia pierwszej wymiany uczniów z Niemcami. Poza tym udzielimy również wskazówek w zakresie planowania i finansowania programu wymiany.

Grupa docelowa

Giełda kontaktów jest kierowana przede wszystkim do nauczycieli szkół zawodowych zainteresowanych polsko-niemiecką współpracą i wymianą szkolną. Przewidujemy ograniczoną ilość miejsc także dla nauczycieli innych typów szkół, a także przedstawicieli ośrodków edukacji pozaszkolnej.

Ważna informacja! Giełda nie jest przeznaczona dla nauczycieli, których szkoła ma już szkołę partnerską w Niemczech lub dla osób ze szkół, które nie chcą bądź nie mogą stać się szkołą partnerską dla Niemiec.

Do udziału w seminarium możemy zakwalifikować jedynie po jednej osobie z danej szkoły, tak by umożliwić udział w giełdzie możliwie wielu szkołom.

Termin i miejsce

Giełda odbędzie się w terminie od 15 do 18 listopada 2017 roku w Gustav Stresemann Institut in Niedersachsen e. V. (Klosterweg 4, 29549 Bad Bevensen, Niemcy). Seminarium rozpoczyna się 15 listopada o godzinie 16.00 i kończy się 18 listopada wspólnym obiadem około godziny 13.00.

Program

  • zapoznanie się uczestników i nawiązanie kontaktów między szkołami,
  • cechy szczególne wymiany uczniów ze szkół zawodowych,
  • przedstawienie metod stosowanych w międzynarodowej wymianie młodzieży,
  • język i aspekty międzykulturowe podczas wymiany młodzieży,
  • wskazówki związane z organizacją i finansowaniem wymiany szkolnej między Polską a Niemcami,
  • prezentacja oferty Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży i Instytutu Gustava Stresemanna.

Podróż

Uczestnicy giełdy organizują podróż do Bad Bevensen we własnym zakresie. Na miejscu mogą otrzymać częściowy zwrot kosztów podróży zgodnie z wytycznych PNWM (tj. 0,40 PLN za kilometr podróży liczony w jedną stronę od miejscowości szkoły do Bad Bevensen, kod pocztowy: 29549). Wysokość stawki można obliczyć przy pomocy kalkulatora kosztów podróży.

Opłata za udział

Opłata za udział w giełdzie kontaktów wynosi 70 euro. Opłata ta obejmuje koszty programu, tłumaczenia symultanicznego, noclegu w pokoju dwuosobowym oraz pełnego wyżywienia.

Zakwaterowanie

Zapewniamy zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w Instytucie Gustava Stresemanna w Bad Bevensen. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju jednoosobowego za dopłatą 15 euro za noc.

Termin nadsyłania zgłoszeń

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie za pomocą formularza online do dnia 15 czerwca 2017 roku.

Do 15 września 2017 roku poinformujemy zainteresowanych o wynikach kwalifikacji do udziału w seminarium.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Iwona Domachowska

Gustav Stresemann Institut in Niedersachsen e. V.

 

tel.: +49 5821 955 167

 

e-mail: iwona.domachowska@gsi-bevensen.de