Menu

Sisters United – polsko-niemieckie spotkanie dla dziewcząt

Stowarzyszenie HochDrei we współpracy z Fundacją BEZLIK (Mikuszewo) serdecznie zaprasza dziewczyny w wieku od 13 do 17 lat na polsko-niemieckie spotkanie, które odbędzie się od 13 do 20 października 2019 roku w Poczdamie.

Temat

Solidarność i girlpower – w trakcie tego spotkania uczestniczki będą zajmować się wolontariatem i współodpowiedzialnością. Co oznacza zaangażowanie społeczne i służba wolontariacka? Na czym polega i gdzie można ją odbyć? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, dziewczęta spotkają się z ludźmi i przedstawicielami organizacji, którzy angażują się na rzecz pracy społecznej i wolonariatu. Poza tym przygotują i przeprowadzą wspólną akcję w Poczdamie. To spotkanie jest dla nich dobrą okazją, aby przekonać się, gdzie leżą ich mocne strony i zainteresowania. W programie znajdują się też wspólne wycieczki po Poczdamie i okolicy.

Grupa docelowa

Dziewczęta z Polski i Niemiec pomiędzy 13. a 17. rokiem życia.

Sprawy organizacyjne

Spotkanie odbędzie się w Poczdamie w ośrodku kształceniowym dla dzieci i młodzieży Hochlland. Koszt uczestnictwa wynosi 440 złotych. Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, koszty programu, opiekę̨ pedagogiczną oraz bilety na komunikację miejską w Berlinie i Poczdamie. W szczególnych wypadkach możliwa jest zniżka. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana.

Dalsze informacje oraz zgłoszenie

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: bildung@hochdrei.org najpóźniej do 7 października 2019 roku.

Dalsze informacje można znaleźć w kolumnie po prawej stronie lub pod adresem:  https://hochdrei.org/index.php?article_id=38&clang=1&seminar_id=317

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

Anku Religa

HochDrei e.V.

tel.: +493315813236

e-mail: bildung@hochdrei.org