Menu

Wolontariat w Niemczech

Chcesz zorganizować sobie życie w nowym miejscu? Chcesz pomagać przy nauce języków obcych? Chcesz współorganizować koncerty, imprezy, warsztaty? Chcesz wziąć udział w spotkaniach młodzieży i samemu takie prowadzić, a przy tym poznać inny kraj i język? To wszystko jest możliwe podczas 12-miesięcznego polsko-niemieckiego wolontariatu!  

 

Paritätische Freiwilligendienste Sachsen w Dreźnie we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Niemożliwych „Motyka” w Toruniu oferują wszystkim zainteresowanym możliwość odbycia rocznego stażu wolontariackiego w różnego rodzaju instytucjach w Niemczech – w przygranicznej Saksonii. Wolontariat rozpoczyna się od 1 września 2019 roku (ewentualnie od października) i jest przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 30 lat. Wolontariat można odbyć w następujących placówkach:  

 

Wolne miejsce  

  • Kleinwachau – Saksońskie Centrum Epilepsji Radeberg –opieka nad osobami z niepełnosprawnością https://www.kleinwachau.de      

 

Informacje organizacyjne

Wyjazd do Niemiec odbywa się w ramach Niemieckiego Wolontariatu Krajowego (BFD). Organizatorzy pokrywają koszty ubezpieczenia wolontariuszy w okresie stażu, koszty uczestnictwa w seminariach (25 dni) w grupie polsko-niemieckiej. Opłaty związane z mieszkaniem i wyżywieniem wolontariusze pokrywają z kieszonkowego w wysokości 450 €/mies.  

 

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia oraz CV i listu motywacyjnego w języku niemieckim lub angielskim na adres: motyka.torun@wp.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do momentu wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dokładne informacje o aktualnych placówkach, ramy organizacyjne oraz doświadczenia poprzednich wolontariuszy można znaleźć na stronach internetowych:

 

Ponadto warto obejrzeć filmy i poczytać blogi byłych i tegorocznych wolontariuszy w Polsce i w Niemczech:

Sylwia – Przedszkole „Bummi” w Zittau: https://www.youtube.com/watch?v=7rHYm6FHNjQ  

Kasia – Szkoła waldorfska w Görlitz: https://www.youtube.com/watch?v=rIlutHHyv90  

Jan – Stowarzyszenie „Tratwa” Wrocław: https://www.youtube.com/watch?v=SVBSOXd4n7o  

Konrad – Przedszkole w Ullersdorf koło Drezna: https://www.youtube.com/watch?v=SJkLnPgTq9U  

Blogi:

Sofia – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach: https://fernwehbekaempfer.wordpress.com/  

Mirja – Biblioteka i Dom Kultury w Trzebielu: https://www.youthreporter.eu/de/profil/Hirngespenst/  

Josefine - Zespół Szkół Społecznych w Zielonej Górze: https://josefine-in-zielona-gora.jimdofree.com

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

Ewa Głodowska-Morawska

Alicja Szewczyk

Stowarzyszenie Inicjatyw Niemożliwych „Motyka“  

tel. +48 504 269 854  

e-mail: motyka.torun@wp.pl