Menu

Giełda kontaktów „Eksperyment Wymiana” dla szkolnych i pozaszkolnych partnerstw o tematyce STEM* między Polską a Niemcami

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) i Uniwersytet Śląski (SMCEBI Uniwersytet Śląski) zapraszają nauczycieli i organizatorów edukacji pozaformalnej z Polski, którzy zajmują się tematyką STEM i poszukują szkoły lub organizacji partnerskiej w Niemczech na seminarium o charakterze „giełdy kontaktów”, które odbędzie się od 4 do 6 kwietnia 2019 roku w Chorzowie i Katowicach.

więcej

Bal Debiutantów – seminarium dla osób początkujących w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży

Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) zaprasza nauczycieli z Polski i Niemiec, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w polsko-niemieckiej wymianie szkolnej do wzięcia udziału w "Balu Debiutantów", który odbędzie się od 7 do 10 kwietnia 2019 roku w Dreźnie.

więcej

Seminarium „Fit for Diversity“

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki zaangażowanych/e w polsko-niemiecką wymianę młodzieży do udziału w seminarium „Fit for Diversity”, które odbędzie się od 29 maja do 1 czerwca 2019 roku w Hamburgu.

więcej

Save the date: „Maultaschen i pierogi”

Tegoroczne międzynarodowe forum „Maultaschen i pierogi” dla praktyków wymiany młodzieży organizujących projekty z Niemcami, Rosją i Czechami odbędzie się od 22 do 25 maja 2019 roku w Bad Liebenzell (Badenia-Wirtembergia) i będzie poświęcone tematowi „Sprawiedliwość społeczna i jej znaczenie dla międzynarodowej wymiany młodzieży”.

więcej

Warsztaty dla zaawansowanych „Animacja językowa na spotkaniach młodzieży – Zip-Zap” 2019

Od przywitań po rzewne rozstania – animacja językowa to więcej niż zabawy wprowadzające. Meetingpoint Music Messiaen i DRJA zapraszają wszystkich, którzy stosują lub chcą stosować kreatywne metody nauczania języka w swojej pracy na co dzień, na trójstronny warsztat animacji językowej, który odbędzie się od 5 do 7 kwietnia 2019 roku w Görlitz.

więcej

"Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?" – seminarium dla nauczycieli i pedagogów

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli oraz pedagogów z Polski, Niemiec i Ukrainy na seminarium "Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?", które odbędzie się od 8 do 12 marca 2019 roku w Krzyżowej.

więcej

„Rola lidera w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla polskich i niemieckich nauczycieli

„Dialog Anna Malinowski” organizuje seminarium specjalistyczne dla nauczycieli zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży, które odbędzie się od 15 do 19 marca 2019 roku w Karpaczu.

więcej

Między językami - trening dla pośredników językowych podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży

Stowarzyszenie Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) w Fürstenwalde (Niemcy) organizuje trening dla pośredników językowych podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży, który odbędzie się od 10 do 14 lipca 2019 roku w Storkow niedaleko Berlina.

więcej

Wakacyjne tandemowe kursy niemieckiego i polskiego w Gdańsku w 2019 roku

Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku (DMK) oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego latem 2018 roku. Kursy odbędą się od 14 do 27 lipca oraz od 4 do 17 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

więcej

Polsko-niemiecki kurs tandemowy dla nauczycieli i multiplikatów wymiany młodzieży

Centrum Usług Językowych „Germanitas“ po raz szesnasty organizuje letni kurs językowy w systemie tandemowym dla polskich i niemieckich organizatorów wymiany. Tegoroczny kurs odbędzie się od 13 do 26 lipca 2019 roku w Cieszynie Drawskim koło Złocieńca.

więcej

Seminarium „Forum Dialogu: Różnorodność”

PNWM i Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina zapraszają multiplikatorów, trenerów i współpracowników domów spotkań do udziału w seminarium „Forum Dialogu: Różnorodność”, które odbędzie się od 25 do 27 marca 2019 roku we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach.

więcej

Polsko-niemiecko-francuskie szkolenie dla animatorów międzykulturowych spotkań młodzieży

Instytut Studiów Interkulturowych i Europejskich „Europa Direkt e. V.“ oraz Fundacja św. Jadwigi w Morawie zapraszają na polsko-niemiecko-francuskie szkolenie dla animatorów międzykulturowych spotkań młodzieży. Pierwsza część szkolenia odbędzie się od 22 do 27 marca 2019 roku w Görlitz (Niemcy).

więcej

Seminarium kontaktowe dla nauczycieli z Polski, Niemiec i Rosji

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży wspólnie z Fundacją Niemiecko-Rosyjska Wymiana Młodzieży oraz Niemieckim Towarzystwem Zagranicznym zapraszają nauczycieli z Polski, Niemiec i północno-zachodniej Rosji do wzięcia udziału w seminarium kontaktowym dla partnerstw szkolnych, które odbędzie się od 17 do 20 marca 2019 roku w Kaliningradzie (Rosja).

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW