Menu

Konferencja „Edukacyjna rola projektów wymian międzynarodowych”

Umiejętność pracy w międzynarodowym zespole, otwartość na świat, odkrywanie i rozwijanie swoich mocnych stron – to tylko niektóre z korzyści, jakie młodym ludziom daje udział w międzynarodowej wymianie. O tym, jak wpływa ona na życie uczniów, ich szkoły i środowiska lokalnego oraz jak ją wzmocnić, rozmawiali uczestnicy pierwszej ogólnopolskiej konferencji „Edukacyjna rola projektów wymian międzynarodowych” 2 kwietnia w Warszawie.

więcej

Seminarium „Fit for Diversity“

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki zaangażowanych/e w polsko-niemiecką wymianę młodzieży do udziału w seminarium „Fit for Diversity”, które odbędzie się od 29 maja do 1 czerwca 2019 roku w Hamburgu.

więcej

Międzynarodowe forum „Maultaschen i pierogi”

Tegoroczne międzynarodowe forum „Maultaschen i pierogi” dla praktyków wymiany młodzieży organizujących projekty z Niemcami, Rosją i Czechami odbędzie się od 22 do 25 maja 2019 roku w Bad Liebenzell (Badenia-Wirtembergia) i będzie poświęcone tematowi „Sprawiedliwość społeczna i jej znaczenie dla międzynarodowej wymiany młodzieży”.

więcej

Polsko-niemiecko-białoruskie seminarium kontaktowe

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli, wychowawców oraz dyrektorów szkół z Polski, Niemiec i Białorusi, zainteresowanych realizacją trójstronnych wymian szkolnych/pozaszkolnych na seminarium kontaktowe. Seminarium odbędzie się od 6 do 10 maja 2019 roku w kompleksie pałacowo-konferencyjnym w Krzyżowej.

więcej

Zaczęło się od Solidarności – seminarium metodyczne z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej

Dom Pojednania i Spotkań im. św. M.M. Kolbego zaprasza na seminarium metodyczne z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej dla nauczycieli i organizatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży „Zaczęło się od Solidarności”, które odbędzie się od 29 lipca do 2 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

więcej

Kurs dla tłumaczy polsko-niemieckich grup młodzieżowych 2019

Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz viadrina sprachen gmbh organizują od 22 do 28 lipca 2019 roku we Frankfurcie nad Odrą kurs wprowadzający dla tłumaczy polsko-niemieckich grup młodzieżowych.

więcej

Między językami - trening dla pośredników językowych podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży

Stowarzyszenie Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) w Fürstenwalde (Niemcy) organizuje trening dla pośredników językowych podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży, który odbędzie się od 10 do 14 lipca 2019 roku w Storkow niedaleko Berlina.

więcej

Wakacyjne tandemowe kursy niemieckiego i polskiego w Gdańsku w 2019 roku

Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku (DMK) oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego latem 2018 roku. Kursy odbędą się od 14 do 27 lipca oraz od 4 do 17 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

więcej

Polsko-niemiecki kurs tandemowy dla nauczycieli i multiplikatów wymiany młodzieży

Centrum Usług Językowych „Germanitas“ po raz szesnasty organizuje letni kurs językowy w systemie tandemowym dla polskich i niemieckich organizatorów wymiany. Tegoroczny kurs odbędzie się od 13 do 26 lipca 2019 roku w Cieszynie Drawskim koło Złocieńca.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW