Menu

Cooperative diversity – seminarium dla aktywnych trenerek i trenerów różnorodności

PNWM we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie zaprasza aktywne trenerki i trenerów różnorodności na spotkanie w terminie od 29 listopada do 2 grudnia 2018 roku w Otrębusach koło Warszawy.

więcej

Teamwork-Dreamwork – seminarium dla polsko-niemieckich partnerstw szkolnych

PNWM zaprasza na szkolenie "Teamwork-Dreamwork", które odbędzie się od 5 do 9 grudnia 2018 roku w Storkow/Markt (Niemcy), podczas którego zostanie pokazane, jak polscy i niemieccy nauczyciele mogą stać się "drużyną marzeń" podczas szkolnej wymiany.

więcej

Laboratorium Wymiany 2018 – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza na kolejne już Laboratorium Wymiany – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej. To dwudniowe spotkanie odbędzie się od 5 do 6 listopada 2018 roku w Warszawie. Rejestracja już jest możliwa.

więcej

Szkolenie „Nieograniczony wzrost na ograniczonej planecie? - Ekologiczne granice Ziemi”

Kreisau-Initiative zaprasza na polsko-niemieckie szkolenie dla multiplikatorów z zakresu edukacji dla zrównoważonego rozwoju (EZR) oraz transformatywnego uczenia się, które odbędzie się od 27 do 31 października 2018 roku. Szkolenie jest częścią cyklu „Odwaga do zmian, odwaga do działania”, a jego zadanie to wspieranie transgranicznej wymiany wiedzy i doświadczeń.

więcej

Save the date: Zip-Zap 2018 – warsztaty z animacji językowej

We współpracy z ośrodkami pracy z młodzieżą po obu stronach Odry PNWM zaprasza organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży na warsztaty z zakresu animacji językowej. W październiku i listopadzie 2018 roku proponujemy warsztaty w różnych miejscach i terminach do wyboru.

więcej

"Metody dramowe i teatralne wspierające komunikację w wymianie szkolnej" - seminarium dla nauczycieli i pedagogów

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli oraz pedagogów z Polski i Niemiec na seminarium "Metody dramowe i teatralne wspierające komunikację w wymianie szkolnej", które odbędzie się od 23 do 27 listopada 2018 roku w Krzyżowej.

więcej

„Użycie i nadużycie nowych mediów w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla nauczycieli z Polski i Niemiec

„Dialog Anna Malinowski” organizuje od 23 do 27 listopada 2018 roku w Karpaczu seminarium specjalistyczne dla nauczycieli zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży.

więcej

Szkolenie warsztatowe „W tej zabawie jest metoda!“

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza nauczycieli, pedagogów, opiekunów grup młodzieżowych, pracowników i wolontariuszy z różnych organizacji, aktywnie zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży, do wzięcia udziału w seminarium „W tej zabawie jest metoda!”. Seminarium odbędzie się od 15 do 18 listopada 2018 roku w Görlitz (Niemcy).

więcej

Godność ludzka jest (nie)naruszalna – seminarium metodyczne z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej w miejscach pamięci

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) oraz Miejsce Pamięci »Eutanazja« w Lüneburgu zapraszają nauczycieli z Polski i Niemiec do udziału w seminarium metodycznym z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej i pedagogiki miejsc pamięci, które odbędzie się od 28 listopada do 2 grudnia 2018 roku w Lüneburgu i Lohheide.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW