Menu

Kampania #StolenMemory – seminarium dla organizatorów projektów

PNWM i Arolsen Archives zapraszają do wspólnego podążania nowymi ścieżkami w pracy nad pamięcią i upamiętnianiem oraz wzięcia udziału w seminarium wprowadzającym „Kampania #StolenMemory jako polsko-niemiecki projekt edukacyjny” organizowanym we współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, które odbędzie się od 30 stycznia do 3 lutego 2020 w Oświęcimiu.

więcej

XVIII Polsko-niemiecka konferencja partnerska dla organizatorów wymian sportowych

Niemiecki Związek Sportu Młodzieżowego (Deutsche Sportjugend) razem z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży (PNWM) i Akademickim Związkiem Sportowym (AZS) zapraszają organizatorów polsko-niemieckich wymian sportowych na konferencję partnerską, która odbędzie się od 13 do 15 marca 2020 roku w Berlinie.

więcej

Eksperyment Wymiana – polsko-niemiecka giełda kontaktów dla szkół i organizacji w dziedzinie STE(A)M

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) we współpracy z Klubem Młodego Odkrywcy (KMO), programem koordynowanym przez Centrum Nauki Kopernik, zapraszają edukatorów z Polski i Niemiec do udziału w seminarium kontaktowym, które odbędzie się od 28 do 31 maja 2020 roku w Warszawie. Spotkanie posłuży nawiązaniu kontaktów i współpracy oraz poznaniu metod realizacji projektów STEAM w wymiarze międzynarodowym.

więcej

Seminarium kontaktowe dla nauczycieli z Polski, Niemiec i Rosji

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży wspólnie z Fundacją Niemiecko-Rosyjska Wymiana Młodzieży oraz Niemieckim Towarzystwem Zagranicznym zapraszają nauczycieli z Polski, Niemiec i północno-zachodniej Rosji do wzięcia udziału w seminarium kontaktowym dla partnerstw szkolnych, które odbędzie się od 29 marca do 1 kwietnia 2020 roku w Kaliningradzie (Rosja).

więcej

Prowadzenie grup i projektów w aspekcie różnorodności – cykl międzynarodowych szkoleń 2020

Lanterna Futuri - Art & Science zaprasza na międzynarodowy cykl szkoleniowy „Prowadzenie grup i projektów w aspekcie różnorodności”. Cykl rozpocznie się seminarium wprowadzających służącym do zapoznania się i podjęcia decyzji o udziale w kolejnych szkoleniach. Odbędzie się ono od 4 do 7 marca 2020 roku w Centrum Spotkań Großhennersdorf (Niemcy).

więcej

Polsko-niemiecko-ukraińskie seminarium kontaktowe 2020

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli, wychowawców oraz dyrektorów szkół z Polski, Niemiec i Ukrainy, zainteresowanych realizacją trójstronnych wymian szkolnych/pozaszkolnych na seminarium kontaktowe, które odbędzie się od 6 do 9 marca 2020 roku w kompleksie pałacowo-konferencyjnym w Krzyżowej.

więcej

„Poczucie własnej wartości w międzynarodowej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży

„Dialog Anna Malinowski” zaprasza od 27 do 30 marca 2020 roku do Karpacza na seminarium specjalistyczne dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży „Poczucie własnej wartości w międzynarodowej wymianie młodzieży”.

więcej

Polsko-niemieckie spotkanie partnerskie

Federalne Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży (BKJ e. V.) zaprasza razem z polsko-niemieckim tandemem Wellenbrecher i Brodnicki Dom Kultury przedstawicieli placówek edukacji kulturalnej i animacji kultury z Polski i Niemiec na polsko-niemieckie spotkanie partnerskie. Spotkanie to odbędzie się od 21 do 23 lutego 2020 roku w Gdańsku.

więcej

Szkolenie „Nieograniczony wzrost na ograniczonej planecie? — ekologiczne granice Ziemi”

Stowarzyszenie Kreisau-Initiative zaprasza na polsko-niemieckie szkolenie dla edukatorów zakresu edukacji dla zrównoważonego rozwoju (EZR) oraz transformatywnego uczenia się, które odbędzie się od 7 do 10 lutego 2020 roku w Trebnitz (Niemcy). Szkolenie jest częścią cyklu „Odwaga do zmian, odwaga do działania” wspierajcego transgraniczną wymianę wiedzy i doświadczeń.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW