Menu

INSPIRATORIUM – Forum Pozaszkolnej Wymiany Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza na INSPIRATORIUM – Forum Pozaszkolnej Wymiany Młodzieży, które odbędzie się od 28 do 30 października 2019 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. To nowy format spotkania PNWM poświęcony wymianie pozaszkolnej, skierowany do osób w nią zaangażowanych – między innymi trenerów edukacji pozaformalnej, specjalistów ds. projektów edukacyjnych oraz pedagogów.

więcej

Warsztaty szkoleniowe „Partycypacja młodzieży w projektach wymiany polsko-niemieckiej”

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza edukatorów, pedagogów oraz nauczycielki posiadających doświadczenie w organizacji międzynarodowej wymiany młodzieży, do wzięcia udziału w szkoleniu „Partycypacja młodzieży w projektach wymiany polsko-niemieckiej”, które odbędzie się od 11 do 14 grudnia 2019 roku w Berlinie.

więcej

Save the date: LABORATIRIUM WYMIANY 2019

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza nauczycieli i organizatorów polsko-niemieckich spotkań uczniów do udziału w kolejnym już LABORATORIUM WYMIANY – kongresie polsko-niemieckiej wymiany szkolnej od 4 do 5 listopada w Berlinie. Rejestracja uczestników rozpocznie się 11 września.

więcej

„SpeedDating” – giełda pozaszkolnych partnerstw polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza do udziału w pozaszkolnej giełdzie partnerstw dla organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży „SpeedDating”, która odbędzie się od 17 do 20 listopada 2019 roku w Poczdamie. Giełda organizowana jest we współpracy z Niemiecką Radą Organizacji Młodzieżowych (Deutscher Bundesjugendring, DBJR).

więcej

„Odwaga cywilna w międzynarodowej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży

„Dialog Anna Malinowski” zaprasza na seminarium specjalistyczne dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży „Odwaga cywilna w międzynarodowej wymianie młodzieży”, które odbędzie się od 15 do 19 listopada 2019 roku w Karpaczu.

więcej

„RAZEM – GEMEINSAM” 2019 – giełda kontaktów dla nauczycieli i organizatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży

Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego (DMK) w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli poszukujących szkół partnerskich do udziału w giełdzie kontaktów „Razem – Gemeinsam”, która odbędzie się od 19 do 22 listopada 2019 roku w Gdańsku.

więcej

„Miejsca Pamięci w Turyngii – wyzwania w polsko-niemieckiej pracy edukacyjnej” - seminarium dla nauczycieli i multiplikatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży

Fundacja Ettersberg - Miejsce Pamięci i Edukacji Andreasstraße we współpracy z Miejscem Pamięci Buchenwald i Europejskim Młodzieżowym Domem Spotkań w Weimarze zaprasza nauczycieli i multiplikatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży na seminarium „Miejsca Pamięci w Turyngii – wyzwania w polsko-niemieckiej pracy edukacyjnej”. Seminarium odbędzie się od 23 do 27 listopada 2019 roku w okolicach Weimaru.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW