Menu

„W tej zabawie jest metoda!“ 2019 – warsztatowe szkolenie dla nauczycieli i organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

PNWM zaprasza nauczycieli, pedagogów, opiekunów grup młodzieżowych, pracowników i wolontariuszy z różnych organizacji aktywnie zajmujących się międzynarodową wymianą młodzieży do udziału w seminarium „W tej zabawie jest metoda!”. Szkolenie odbędzie się od 30 stycznia do 2 lutego 2019 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

więcej

Seminarium kontaktowe dla nauczycieli z Polski, Niemiec i Rosji

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży wspólnie z Fundacją Niemiecko-Rosyjska Wymiana Młodzieży oraz Niemieckim Towarzystwem Zagranicznym zapraszają nauczycieli z Polski, Niemiec i północno-zachodniej Rosji do wzięcia udziału w seminarium kontaktowym dla partnerstw szkolnych, które odbędzie się od 17 do 20 marca 2019 roku w Kaliningradzie (Rosja).

więcej

"Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?" – seminarium dla nauczycieli i pedagogów

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego zaprasza nauczycieli oraz pedagogów z Polski, Niemiec i Ukrainy na seminarium "Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?", które odbędzie się od 8 do 12 marca 2019 roku w Krzyżowej.

więcej

Międzynarodowe szkolenie z zakresu prowadzenia grup i projektów międzykulturowych

Projekt Lanterna futuri zaprasza na szkolenie z zakresu prowadzenia grup i projektów międzykulturowych. To roczne szkolenie ma na celu zachęcić osoby zaangażowane do kierowania grupami w swoim regionie i realizacji z nimi konkretnych projektów międzykulturowych oraz umożliwi im uzyskanie kwalifikacji i tworzenie sieci kontaktów. Pierwsza część szkolenia odbędzie się od 24 do 27 stycznia 2019 roku w Großhennersdorf (Niemcy).

więcej

„Co wzrasta wraz ze wzrostem gospodarczym? – Postawy krytyki wzrostu” – polsko-niemieckie szkolenie

Kreisau-Initiative zaprasza na polsko-niemieckie szkolenie dla multiplikatorów z zakresu edukacji dla zrównoważonego rozwoju (EZR) oraz transformatywnego uczenia się, które odbędzie się od 17 do 20 stycznia 2019 roku w Krzyżowej. Szkolenie jest częścią cyklu „Odwaga do zmian, odwaga do działania”, którego celem jest wspieranie transgranicznej wymiany wiedzy i doświadczeń.

więcej

Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Stowarzyszenie HochDrei oraz Fundacja BEZLIK (Mikuszewo) po raz kolejny oferują szkolenie dla osób prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży, które odbędzie się od 2 do 7 lutego 2019 w Poczdamie (Niemcy).

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW