Menu

Forum historyczne PNWM „Zachować pamięć”

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza nauczycieli, pedagogów i edukatorów – organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży – do udziału w Forum historycznym PNWM „Zachować pamięć”, które odbędzie się od 9 do 10 września 2019 roku w Gdańsku. Forum ma być przestrzenią wzajemnej inspiracji, nawiązania kontaktów i poznania oferty różnych placówek muzealnych i edukacyjnych.

więcej

Manufaktura animacji językowej – seminarium dla organizatorów polsko-niemieckich spotkań młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza do udziału w „Manufakturze animacji językowej”, która odbędzie się od 19 do 22 września 2019 roku w Otrębusach pod Warszawą. „Manufaktura” to przestrzeń do wzajemnego inspirowania się, eksperymentowania i pogłębionej refleksji nt. animacji językowej na spotkaniach młodzieży.

więcej

TRIYOU – polsko-niemiecko-ukraińskie forum dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza osoby pracujące z młodymi ludźmi w Polsce, Niemczech oraz Ukrainie do udziału w forum TRIYOU, które odbędzie się od 11 do 15 września 2019 roku w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie.

więcej

„Miejsca Pamięci w Turyngii – wyzwania w polsko-niemieckiej pracy edukacyjnej” - seminarium dla nauczycieli i multiplikatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży

Fundacja Ettersberg - Miejsce Pamięci i Edukacji Andreasstraße we współpracy z Miejscem Pamięci Buchenwald zaprasza nauczycieli i multiplikatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży na seminarium „Miejsca Pamięci w Turyngii – wyzwania w polsko-niemieckiej pracy edukacyjnej”. Seminarium odbędzie się od 23 do 27 listopada 2019 roku w Weimarze.

więcej

Tandemowy kurs językowy

GFPS zaprasza do udziału w szkole letniej języka niemieckiego (kurs tandemowy) od 12 do 26 sierpnia 2019 roku w Peenemünde. Kurs jest przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 26 lat, posiadających podstawową znajomość języka niemieckiego i pragnących ją pogłębić.

więcej

Transkulturowy teatr w międzynarodowej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży

„Dialog Anna Malinowski” organizuje od 26 do 30 lipca 2019 roku w Karpaczu seminarium specjalistyczne dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży.

więcej

Zaczęło się od Solidarności – seminarium metodyczne z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej

Dom Pojednania i Spotkań im. św. M.M. Kolbego zaprasza na seminarium metodyczne z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej dla nauczycieli i organizatorów polsko-niemieckich wymian młodzieży „Zaczęło się od Solidarności”, które odbędzie się od 29 lipca do 2 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

więcej

Kurs dla tłumaczy polsko-niemieckich grup młodzieżowych 2019

Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz viadrina sprachen gmbh organizują od 22 do 28 lipca 2019 roku we Frankfurcie nad Odrą kurs wprowadzający dla tłumaczy polsko-niemieckich grup młodzieżowych.

więcej

Między językami – trening dla pośredników językowych podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży

Stowarzyszenie Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) w Fürstenwalde (Niemcy) organizuje trening dla pośredników językowych podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży, który odbędzie się od 10 do 14 lipca 2019 roku w Storkow niedaleko Berlina.

więcej

Wakacyjne tandemowe kursy niemieckiego i polskiego w Gdańsku w 2019 roku

Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku (DMK) oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego latem 2018 roku. Kursy odbędą się od 14 do 27 lipca oraz od 4 do 17 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

więcej

Polsko-niemiecki kurs tandemowy dla nauczycieli i multiplikatów wymiany młodzieży

Centrum Usług Językowych „Germanitas“ po raz szesnasty organizuje letni kurs językowy w systemie tandemowym dla polskich i niemieckich organizatorów wymiany. Tegoroczny kurs odbędzie się od 13 do 26 lipca 2019 roku w Cieszynie Drawskim koło Złocieńca.

więcej

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW