Menu

„Krok po Kroku" - polsko-niemiecko-francuskie szkolenie dla animatorów międzynarodowych spotkań młodzieży

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży wraz ze stowarzyszeniem Gwenilli i Interkulturelles Netzwerk e.V. zapraszają na trzyczęściowe polsko-niemiecko-francuskie szkolenie dla animatorów międzynarodowych spotkań młodzieży. Najbliższa część kursu odbędzie się od 1 do 7 lipca 2018 roku w Werbellinsee (Niemcy).

 

Szkolenie jest prowadzone w sposób interaktywny, a wiedza przekazywana jest w sposób absolutnie praktyczny. Osoby prowadzące szkolenie to doświadczeni praktycy, prowadzący międzynarodowe projekty na różnych poziomach. Każda część szkolenia łączy zajęcia praktyczne z teorią i metodyką. Wykorzystywane są różne formy nauczania: „wykład” jako przekaz minimum wiedzy teoretycznej poprzedzony jest działaniami praktycznymi, warsztatami, uczestnictwem w grupach refleksyjnych, grami symulacyjnymi, pracą indywidualną, dyskusją plenarną.

 

Program przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać i nauczyć się jak organizować międzynarodową wymianę młodzieży od A do Z. To znaczy przygotować projekt wspólnie z partnerami z zagranicy, zapewnić jego finansowanie, znaleźć uczestników, przeprowadzić projekt i jego ewaluację w zespole międzynarodowym oraz sporządzić raport merytoryczny i finansowy.

Grupa docelowa

Do udziału w seminarium zaproszeni są nauczyciele, animatorzy, multiplikatorzy, teamerzy, którzy ukończyli 18 lat

Informacje organizacyjne

Szkolenie odbywa się w grupie trójnarodowej - polsko-niemiecko-francuskiej. Wszystkie trzy języki są równoprawne. Do dyspozycji grupy jest dwoje tłumaczy: niemiecko-francuski i polsko-francuski.

 

Kolejne części szkolenia odbędą się w styczniu we Wrocławiu (od 11 do 18 stycznia) oraz w kwietniu 2019 roku we Francji. się z trzech seminariów.

 

Po ukończeniu całego kursu uczestnicy otrzymują Certyfikat od trzech organizacji prowadzących. Dodatkowo, po odbyciu praktyk, można również uzyskać Certyfikat dla Animatorów Interkulturowych Spotkań Młodzieży wydawany przez Niemiecko-Francuską Współpracę Młodzieży.

Koszty

  • szkolenie w Niemczech - 450 złotych
  • szkolenie w Polsce - 450 złotych
  • szkolenie we Francji - 950 złotych

 

Zwrot kosztów podróży

  • I część kursu we Francji - maks. 322 Euro
  • II część w Niemczech - maks. 38 Euro

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmuje trener i koordynator szkolenia Lesław Dudzic. Liczba miejsc jest ograniczona (maks. 8 osób z każdego kraju).

 

 

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Lesław Dudzic

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży

 

ul. Mianowskiego 2B

51-605 Wrocław

 

tel.:+48 669 860 923 lub +48 609 756 369

e-mail: wm@azs.wroclaw.pl