Menu

Polsko-niemieckie spotkanie partnerskie

Federalne Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży (BKJ e. V.) zaprasza razem z polsko-niemieckim tandemem Wellenbrecher i Brodnicki Dom Kultury przedstawicieli placówek edukacji kulturalnej i animacji kultury z Polski i Niemiec na polsko-niemieckie spotkanie partnerskie. Spotkanie to odbędzie się od 21 do 23 lutego 2020 roku w Gdańsku.

 

BKJ oferuje poradnictwo, tworzenie sieci kontaktów i wspieranie międzynarodowych projektów młodzieżowych i spotkań specjalistów. Poza tym wzmacnia koncepcyjną wymianę doświadczeń, aktywną współpracę i lobbing edukacji kulturowej w Europie i na świecie.

 

Cele spotkania

Tematem przewodniczącym będzie „Solidarność i różnorodność”. Spotkanie partnerskie służy przede wszystkim przygotowaniu, planowaniu i polepszeniu współpracy międzynarodowej, nawiązaniu kontaktów oraz wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami wymian młodzieży w Polsce i Niemczech. Uczestnicy dowiedzą się o nowościach z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i otrzymują informacje na temat składania wniosków i ich rozliczenia oraz mogą zasięgać porad zespołu BKJ.   

 

Grupa docelowa

Zaproszenie jest skierowane do wszystkich zawodowych jak i niezawodowych multiplikatorów wymiany polsko-niemieckiej, którzy w 2020 roku planują zorganizowanie spotkania dla multiplikatorów lub wymianę młodzieży. Spotkanie partnerskie jest także skierowane do istniejących polsko-niemieckich partnerstw jak i osób, którzy jeszcze szukają organizacji partnerskiej.

 

Warunki uczestnictwa

Opłata za udział (wraz z noclegiem w pokoju dwuosobowym) wynosi 50 euro. Opłata za udział (wraz z noclegiem w pokoju jednoosobowym) wynosi 100 euro. Cena ta obejmuje koszty zakwaterowania, pełne wyżywienie i koszty programu.

 

BKJ nie posiada ani konta w Polsce ani konta walutowego w złotówkach. Wszystkich uczestników z Polski prosimy o wpłacanie opłaty w euro. Numer konta, na które należy przelać wpisowe, zostanie podany po rejestracji.

 

Uczestnicy z Polski nie otrzymują dotacji do kosztów podróży.

 

Język

Językami roboczymi podczas spotkanie będą j. niemiecki i polski. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie.

 

Miejsce spotkania i zakwaterowania

  • Hotel Hampton, Lektykarska 4, 80-831 Gdansk.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia online można przesyłać do 20 stycznia 2020 roku.

 


Dalsze informacje znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW