Menu

Seminarium „parDIGIpate“

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza edukatorów i edukatorki, pedagogów i pedagożki oraz nauczycieli i nauczycielki zaangażowanych/e w polsko-niemiecką wymianę młodzieży do udziału w seminarium „parDIGIpate”, które odbędzie się od 5 do 7 grudnia 2019 roku w Berlinie.

 

Media społecznościowe, nowinki technologiczne, aplikacje i coraz to nowsze narzędzia internetowe bombardują nas z każdej strony. Młodzież bez problemu porusza się  w świecie nowych technologii i godzinami surfuje w Internecie. A Ty? Jak nie dać się zwariować i wybrać aplikację, która może przydać się w pracy z młodzieżą?

 

Seminarium „parDIGIpate” to przestrzeń do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat aktualnych trendów w świecie online, roli narzędzi i aplikacji internetowych w pracy z młodzieżą, e-partycypacji, bezpieczeństwa w sieci i wielu innych kwestii związanych z aktywnością młodzieży w wirtualnym świecie.

 

Podczas warsztatów przedstawimy i wypróbujemy kilka praktycznych narzędzi, które osoby uczestniczące będą mogły same wykorzystać w swojej pracy z młodzieżą. Dowiemy się, jak  samodzielnie stworzyć nowoczesną grafikę ulotki bez angażowania profesjonalisty, jak przeprowadzić grę miejską z użyciem smartphona, oraz jak zaplanować ciekawe warsztaty z użyciem aplikacji w telefonie. Pokażemy też, jak wzbogacić swoją dokumentację projektową i posty w mediach społecznościowych o elementy  multimedialne.

Cel seminarium

Seminarium „parDIGIpate” ma na celu zachęcić nauczycieli i opiekunów młodzieży do wykorzystywania narzędzi online podczas międzynarodowych spotkań młodzieży. Ma także zaopatrzyć ich w praktyczne umiejętności posługiwania się rozmaitymi programami i aplikacjami online, które można stosować na każdym etapie realizacji wymiany, od planowania i promocji projektu do jego ewaluacji. Uczestnicy szkolenia otrzymają możliwość ich wypróbowania, omówienia, jak również dostosowania ich do indywidualnych potrzeb.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium zapraszamy do zgłaszania się za pośrednictwem formularza online do 25 października 2019 roku.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW