„SpeedDating” – giełda pozaszkolnych partnerstw polsko-niemieckiej wymiany młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza do udziału w pozaszkolnej giełdzie partnerstw dla organizatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży „SpeedDating”, która odbędzie się od 17 do 20 listopada 2019 roku w Poczdamie. Giełda organizowana jest we współpracy z Niemiecką Radą Organizacji Młodzieżowych (Deutscher Bundesjugendring, DBJR).

Grupa docelowa

Pracujesz z młodzieżą i chcesz nawiązać międzynarodowe kontakty? Jesteś otwarty na inne kultury i poszukujesz nowych inspiracji? Interesują Cię Niemcy jako kraj i ludzie? Weź udział w giełdzie partnerstw polsko-niemieckiej wymiany młodzieży „SpeedDating” i poznaj organizację partnerską, która pasuje do profilu Twojej organizacji!

„SpeedDating” skierowana jest do organizacji, które chcą nawiązać partnerstwa w pozaszkolnej polsko-niemieckiej wymianie młodzieży oraz do tych, które już organizują wymiany i szukają nowych partnerów.

Tematyka giełdy

Udział w giełdzie daje możliwość:

  • poznania nowych organizacji partnerskich z Niemiec,
  • wspólnego planowania nowych projektów wymiany młodzieżowej,
  • zapoznania się z metodyką wymiany międzynarodowej,
  • konsultacji z pracownikami i trenerami PNWM i przedstawicielami DBJR.

Informacje organizacyjne

Znajomości języka niemieckiego nie jest wymagana, seminarium będzie tłumaczone symultanicznie.

 

Opłata za uczestnictwo wynosi 140 złotych i obejmuje nocleg w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, tłumaczenie symultaniczne oraz materiały seminaryjne. Istnieje (ograniczona) możliwość zakwaterowania w pokojach jednoosobowych. Dopłata wynosi 40 złotych za noc.

 

Giełda partnerów odbędzie się w schronisku młodzieżowym w Poczdamie-Babelsbergu. Zwrot kosztów podróży nastąpi w oparciu o wytyczne wspierania PNWM. Wysokość dofinansowania można obliczyć za pomocą kalkulatora kosztów podróży PNWM.

 

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie za pomocą formularza online do 10 września 2019 roku.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Dorota Bastos

Dorota Frassek

PNWM

(biuro w Poczdamie)

 

 

e-mail: gieldapartnerstw@pnwm.org

Giełda organizowana jest we współpracy z Niemiecką Radą Organizacji Młodzieżowych.