Menu

Szkoła szuka Schule! – giełda kontaktów dla polsko-niemieckiej wymiany szkolnej dla nauczycieli i nauczycielek z woj. łódzkiego oraz Badenii-Wirtembergii

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwem Edukacji, Młodzieży i Sportu Kraju Związkowego Badenia-Wirtembergia zapraszają nauczycieli z województwa łódzkiego zainteresowanych nawiązaniem kontaktów ze szkołami z Badenii-Wirtembergii na spotkanie o charakterze „giełdy partnerów”, które odbędzie się od 27 do 30 października 2019 roku w Łodzi.

 

Jesteś osobą kreatywną? Pracujesz w szkole otwartej na otaczający świat? Nie obawiasz się nowych wyzwań i działań poszerzających kompetencje uczniów? W międzynarodowych kontaktach dostrzegasz szanse rozwoju umiejętności swoich podopiecznych oraz własnych? Chętnie podejmiesz wraz ze swoją szkołą współpracę z niemiecką szkołą, aby wspólnie realizować spotkania Waszych uczniów?

Tak? Wspaniale!

 

Chcemy Państwa zachęcić do zainicjowania nowych partnerstw oraz podpowiedzieć, jak przygotować wspólny polsko-niemiecki projekt wymiany szkolnej.

Biorąc udział w programie, doświadczą Państwo w pigułce, czym jest spotkanie międzykulturowe oraz jakie korzyści dla młodych ludzi niesie ze sobą praca w międzynarodowym zespole. Zapewnimy takie warunki, aby mogli Państwo nawzajem się poznać i przygotować do wspólnej przygody, jaką jest projekt polsko-niemieckiej wymiany uczniów.

Tematyka spotkania:

  • edukacja międzykulturowa – wyzwania przed jakimi stoją organizatorzy wymian polsko-niemieckich,
  • zarządzanie polsko-niemieckim projektem młodzieżowym,
  • metody pracy pedagogicznej w polsko-niemieckiej grupie młodzieży (m.in. animacja językowa i pedagogika zabawy),
  • best practices – doświadczenia ze zrealizowanych projektów,
  • dynamika grupowa i planowanie programu,
  • finansowe i merytoryczne wsparcie przez PNWM – od wniosku po rozliczenie.

Termin

  • od 27 do 30 października 2019 roku

Miejsce:   

Koszty

Udział w giełdzie kontaktów jest bezpłatny.

Istnieje (ograniczona) możliwość zakwaterowania w pokojach 1-os. za dodatkową opłatą w wysokości 40 PLN za noc. Koszty podróży uczestnicy i uczestniczki pokrywają we własnym zakresie.

Zgłoszenia

Zgłoszenia prosimy przesyłać przy użyciu FORMULARZA ONLINE do 15 września 2019 roku.

Nabór będzie jednak prowadzony na bieżąco. Zakwalifikowane osoby zostaną o tym niezwłocznie poinformowane. W związku z tym organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rekrutacji.

 

Szczegółowe informacje oraz program znajdują się w plikach do pobrania.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW