Menu

Szkolenie dla prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży

Stowarzyszenie HochDrei oraz Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo po raz kolejny oferują szkolenie dla osób prowadzących polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży, które odbędzie się od 6 do 11 sierpnia 2018 roku w Mikuszewie. Podczas spotkania w szczegółowy i praktyczny sposób można się dowiedzieć, jak zaplanować polsko-niemieckie i międzynarodowe spotkania młodzieży oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich realizacji.

Temat

Szkolenie dla teamerów składa się z dwóch seminariów, w trakcie których poruszone zostaną podstawowe kwestie dotyczące organizacji i przeprowadzania polsko-niemieckich i międzynarodowych spotkań młodzieży. Trzeci etap szkolenia daje uczestnikom możliwość, wspólnie z innymi uczestnikami w teamie, przeprowadzenia własnego projektu. Radą i pomocą będą służyli pedagodzy pracujący w obu placówkach kształceniowych -Stowarzyszeniu HochDrei oraz MDSM Mikuszewo.

W każdej chwili istnieje możliwość dołączenia do szkolenia, ponieważ program powtarzany jest cyklicznie.

Najważniejsze zagadnienia seminarium:

  • koncepcja nauczania międzykulturowego i obchodzenia się z różnorodnością,
  • praca w międzynarodowym teamie,
  • komunikacja,
  • procesy zachodzące w grupie,
  • rola teamera,
  • samoorganizacja,
  • aspekty prawne,
  • pedagogika gry.

   

Pracujemy w sposób interaktywny według zasady: learning by doing. Nie przeprowadzamy długich wykładów, a uczestnicy biorą aktywny udział w szkoleniu.
Seminarium prowadzić będą wykwalifikowane i doświadczone referentki ds. kształcenia - Małgorzata Bobrowska i Tanja Berger.

Grupa docelowa

Seminarium skierowane jest dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak przeprowadzać spotkania polsko-niemieckie i międzynarodowe (organizatorzy spotkań młodzieży, multiplikatorzy i nauczyciele). Znajomość języka obcego nie jest konieczna, ponieważ osoby prowadzące będą wspierane przez doświadczonych pośredników językowych.

Sprawy organizacyjne

Koszt: 250 złotych (cena zawiera: realizację programu, tłumaczenie, nocleg oraz wyżywienie)

Informacje i zgłoszenia: info@mikuszewo.org lub strona internetowa HochDrei. Zgłoszenia należy przesyłać do 1 sierpnia 2018 roku.

 

Planowany program oraz ogłoszenie można pobrać w kolumnie po prawej stronie. 

 

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW

Kontakt

 

Małgorzata Bobrowska

MDSM Mikuszewo


tel.: +48 504 73 41 42

e-mail: m.bobrowska@mikuszewo.org

 

 

Tanja Berger

HochDrei e. V.

 

tel.: 0049 0331 5813 224


e-mail: berger@hochdrei.org