Menu

Tandemowy kurs językowy

GFPS zaprasza do udziału w szkole letniej języka niemieckiego (kurs tandemowy) od 12 do 26 sierpnia 2019 roku w Peenemünde. Kurs jest przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 26 lat, posiadających podstawową znajomość języka niemieckiego i pragnących ją pogłębić.

Program

Od ponad dwudziestu lat GFPS e.V. i GFPS-Polska organizują wakacyjny kurs językowy oparty na metodzie tandemowej (oprócz codziennych zajęć z lektorami odbywają się też rozmowy w polsko-niemieckich parach). Forma kursu jest wyjątkowa – jedną połowę uczestników stanowią Polacy uczący się niemieckiego, natomiast drugą – Niemcy uczący się polskiego.

Charakterystyczna dla tandemu jest nauka w przyjaznej atmosferze, poprzez miło spędzony czas razem. Jest to niezwykła okazja nie tylko do polepszenia swoich umiejętności językowych, ale również możliwość poznania kultury niemieckiej. Uczestnicy codziennie w parach polsko-niemieckich prowadzą rozmowy, podczas których wymieniają się opiniami na proponowane tematy. Dzięki temu lepiej się poznają i często owocuje to wieloletnimi przyjaźniami. Poza zajęciami dla uczestników przygotowany zostanie bogaty program kulturalny (m.in. wycieczki, warsztaty i imprezy integracyjne).

 

Kurs jest dofinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Opłata za udział wynosi 500 złotych. Koszt ten obejmuje: kurs językowy, wyżywienie, zakwaterowanie, program kulturalny.

 

Uczestnicy we własnym zakresie opłacają koszty dojazdu do ośrodka oraz ew. indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego (zapewniamy ubezpieczenie grupowe).

Zgłoszenia

Osoby chcące wziąć udział w kursie proszone są :

  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego opublikowanego na stronie GFPS Polska,
  • napisanie listu motywacyjnego w języku polskim i niemieckim lub nagranie krótkiego filmiku, w którym opowiedzą o sobie i dlaczego chciałyby wziąć udział w kursie (należy dodać niemieckie napisy),
  • załączenie kopii (ksero) świadectwa nauki lub znajomości języka (np. świadectwo szkolne).

 

Kompletny wniosek wraz z listem motywacyjnym oraz świadectwem znajomości języka niemieckiego należy do 31 maja 2019 roku wysłać drogą e-mailową na adres: tandem@gfps.pl.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW