Menu

Wakacyjne tandemowe kursy języka niemieckiego i polskiego 2020

Dom Pojednania i Spotkań (DMK) w Gdańsku oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego. Kursy odbędą się w Gdańsku od 19 lipca do 1 sierpnia oraz od 2 do 15 sierpnia 2020 roku.

 

Uczestnicy z Niemiec i z Polski będą się nawzajem uczyć swoich języków pod okiem doświadczonych lektorów. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera.
Przed południem odbywać się będą zajęcia w grupach (2 poziomy - podstawowy i średniozaawansowany), a po południu uczestnicy będą spotykać się na animowanych zajęciach językowych w parach tandemowych. Dodatkowo przewidziane są również gry miejskie, wspólne grillowanie, wycieczki, wieczory filmowe itp.
Kurs jest poszerzony o program kulturalny oraz poznawanie Trójmiasta i okolic.

 

Terminy

  • turnus I - od 19 lipca do 1 sierpnia 2020 roku,
  • turnus II - od 2 do 15 sierpnia 2020 roku.


Miejsce

W programie

  • codzienna nauka języka niemieckiego/polskiego, min. 50 godzin lekcyjnych z lektorem i w tandemach pod okiem lektorów (2 poziomy - podstawowy ok. A1-A2 i średniozaawansowany ok. B1-B2);
  • zajęcia tandemowe popołudniami;
  • bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;
  • przekazywanie sobie informacji na temat kultury państw;
  • możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;
  • rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko-niemieckie.

Grupa docelowa

Multiplikatorzy - osoby, które mają doświadczenie w pracy w obszarze trzeciego sektora w zakresie współpracy polsko-niemieckiej i które chciałyby w przyszłości działać na rzecz porozumienia
polsko-niemieckiego, szukają partnerów do współpracy, są członkami organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, liderami, wolontariuszami, itp.
Uczestnikami nie mogą być osoby niepełnoletnie, germaniści i tłumacze.
Mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego!

Koszt

Opłata za uczestnictwo w kursie wynosi 790 złotych. Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokojach z łazienkami (1-, 2-, 3-osobowych), pełne wyżywienie, materiały i wszystkie koszty programu. Dojazd do Gdańska nie jest finansowany.

Zgłoszenia

Zgłoszenia można dokonać online lub za pomocą formularza zgłoszeniowego (w wersji papierowej) najpóźniej do 15 maja 2020 roku.
Liczba miejsc (12) jest ograniczona!

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW