Menu

Wakacyjne tandemowe kursy niemieckiego i polskiego w Gdańsku w 2019 roku

Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku (DMK) oraz Akademie Klausenhof w Hamminkeln zapraszają do udziału w polsko-niemieckich kursach tandemowych języków niemieckiego i polskiego latem 2019 roku. Kursy odbędą się w dwóch terminach: od 14 do 27 lipca oraz od 4 do 17 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

Uczestnicy z Niemiec i z Polski będą uczyć się nawzajem swoich języków pod okiem doświadczonych lektorów. Taki sposób nauki języka to także przekazywanie sobie informacji na temat kultury państwa, z którego pochodzą uczestnicy, a także możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami partnera. Przed południem odbywają się zajęcia w grupach (2 poziomy: podstawowy i średniozaawansowany), po południu uczestnicy spotykają się na animowanych zajęciach językowych w parach tandemowych. Dodatkowo przewidziane są również gry miejskie, wspólne grillowanie, wycieczki, wieczory filmowe itp. Kurs jest poszerzony o program kulturalny oraz poznawanie Trójmiasta i okolic.

Grupa docelowa

Multiplikatorzy - osoby, które mają doświadczenie w pracy w obszarze trzeciego sektora w zakresie współpracy polsko-niemieckiej, chciałyby w przyszłości działać na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego, szukają partnerów do współpracy, są członkami organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, liderami, wolontariuszami, itp. Uczestnikami nie mogą być osoby niepełnoletnie. Germaniści i tłumacze nie mogą brać udziału w kursie. Mile widziane osoby rozpoczynające naukę języka niemieckiego!

Koszty udziału

Opłata za udział w kursie wynosi 790 złotych i obejmuje zakwaterowanie, całkowite wyżywienie, materiały i wszystkie koszty programu. Dojazd do Gdańska nie jest finansowany.

Zgłoszenia

Osoby, które chcą wziąć udział w kursie prosimy o wypełnienie formularza online lub przesłanie wypełnionego zgłoszenia (do pobrania w prawej kolumnie) na adres koordynacja@dmk.pl do 10 maja 2019 roku.

W programie

  • codzienna nauka języka niemieckiego/ polskiego, min. 25 godzin tygodniowo pod okiem lektorów (2 poziomy: podstawowy ok. A1-A2 i średniozaawansowany ok. B1-B2);
  • zajęcia tandemowe popołudniami;
  • bogaty program ramowy, obejmujący interesujące wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wizyty w różnych instytucjach;
  • przekazywanie sobie informacji na temat kultury danego kraju;
  • możliwość nauki słownictwa specjalistycznego związanego z zawodem lub zainteresowaniami;
  • rozrywka, wspólne zabawy, wieczory polsko-niemieckie.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW