Menu

XVII Polsko-Niemieckie Forum Wymiany Młodzieży w Regionie Przygranicznym - wymiana w obszarze kształcenia zawodowego

Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży (PNWM), Brandenburskie Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu oraz Stowarzyszenie Centrum Spotkań i Edukacji Zamek Trebnitz zapraszają do udziału w XVII Polsko-Niemieckim Forum Wymiany Młodzieży, które odbędzie się od 26 do 28 czerwca 2018 roku w Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz.

Forum Wymiany Młodzieży ma na celu pogłębianie dialogu między partnerami z Polski i Niemiec, wymianę doświadczeń i informacji oraz rozwijanie projektów kooperacyjnych w obszarze edukacji zawodowej.

Treść

Polsko-niemieckie Forum Wymiany Młodzieży jest istotną częścią składową transgranicznej przestrzeni edukacyjnej i gospodarczej, a także ważnym impulsem i pomysłodawcą dla wymiany młodzieży.

Tegorocznym priorytetem tematycznym będą innowacyjne podejścia, które podnoszą jakość wymiany polsko-niemieckiej, we wzmożony sposób przekazują uczestnikom kompetencje zawodowe i społeczne oraz wytyczają nowe tory dla polsko-niemieckich kooperacji.

Podobnie jak w minionym latach, tak również w tym roku w ramach Forum odbędą się warsztaty mające na celu wymianę doświadczeń oraz rundy dyskusyjne. W małych grupach uczestnicy pochylą się w oparciu o praktyczne przykłady nad nowymi rozwiązaniami i formatami polsko-niemieckich kooperacji w obszarze zawodowym, jak również poznają sposoby na kształtowanie i pozyskiwanie długofalowych partnerstw projektowych oraz możliwości wspierania kompetencji miękkich.

Organizatorzy

Organizatorem Forum są Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży (PNWM), Brandenburskie Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu, oraz Stowarzyszenie Centrum Spotkań i Edukacji Zamek Trebnitz, w funkcji Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia w Wielkopolsce.

Sprawy organizacyjne

Opłata za udział w Forum wynosi 15 euro, prosimy uiścić ją po przybyciu na miejsce.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 maja 2018 roku.

 

Szczegółowe informacje oraz pliki do pobrania (np. program) dostępne są na stronie Zamku Trebnitz

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW