Menu

Podstawowe informacje o PNWM

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży została założona przez rządy Polski i Niemiec w 1991 roku. Naszym zadaniem jest dofinansowywanie i merytoryczne wsparcie spotkań młodych Polaków i Niemców.


Jako jedyna instytucja w Polsce posiadamy osobowość prawną organizacji międzynarodowej. Nasza działalność jest finansowana z wkładów członkowskich obu rządów.

 

Wpieramy projekty wymiany szkolnej i pozaszkolnej z udziałem młodzieży z Polski i Niemiec, ale też innego, trzeciego kraju. Poza tym wydajemy publikacje i oferujemy szkolenia, konferencje i inne programy dla organizatorów spotkań młodzieży.

 

Jednym z naszych priorytetów tematycznych jest historia. W tym zakresie wspieramy podróże polskiej i niemieckiej młodzieży do miejsc pamięci. Ponadto wydajemy publikacje poświęcone historii polsko-niemieckiej, jedną z najnowszych jest książka "Polska - Niemcy. Wojna i pamięć".

 

Innym aktualnym tematem w naszej działalności jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, którą realizujemy m.in. w ramach programu "Spotkanie młodzieży z przyszłością".

 

Przez ponad 20 lat wsparliśmy ponad 75 tysięcy projektów młodzieżowych, w których wzięło udział ponad 2,9 miliona uczestników z Polski i Niemiec. Więcej informacji na temat naszej struktury, historii i działalności znajdą Państwo w dziale "O nas".

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW