Menu

PNWM pod patronatem prezydentów Polski i Niemiec

Wkład polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w dobrosąsiedzką współpracę i integrację europejską spotyka się z uznaniem ze strony prezydentów Polski i Niemiec. Latem 2010 roku PNWM została objęta prezydenckim patronatem.

 

Podczas pierwszego oficjalnego spotkania w Warszawie w lipcu 2010 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i były Prezydent Republiki Federalnej Niemiec Christian Wulff postanowili objąć patronatem działania Organizacji, a tym samym spotkania młodej generacji z obu krajów. W ten sposób podkreślili wagę codziennej pracy PNWM i wszystkich zaangażowanych na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego.

 

Były Prezydent Niemiec, Joachim Gauck, w ramach swojej pierwszej wizyty zagranicznej W Polsce w marcu 2012 roku, podjął decyzję o kontynuacji patronatu. Podkreślił, iż polsko-niemieckie kontakty są dla niego - także osobiście - niezwykle ważne, a podróż do Polski była "wyborem jego serca".

 

Podczas swej pierwszej wizyty w Berlinie w sierpniu 2015 roku Prezydent RP Andrzej Duda potwierdził kontynuację patronatu nad organizacją wspólnie z Prezydentem Federalnym Niemiec Joachimem Gauckiem.

 

Urzędujący Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier poinformował PNWM w czerwcu 2017 roku, że będzie kontynuował patronat.

 

 

 

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW