Menu

Szczyt Młodzieży

Podczas Szczytu Młodzieży, który odbędzie się w dniach 1-5 lutego 2013 roku, ponad 80 młodych ludzi z Polski i Niemiec postara się znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak kształtować nasze życie, żeby świat również w przyszłości był dla wszystkich miejscem, w którym warto żyć?

Wyzwania i szanse

Przez pięć dni młodzież będzie badała wyzwania i szanse, które stoją przed naszym społeczeństwem i wypróbuje sposoby zaangażowania się we współtworzenie rzeczywistości. W centrum Szczytu Młodzieży znajdzie się wymiana doświadczeń i nauka nowych, przydatnych umiejętności, takich jak retoryka, performance, protest, prowadzenie prezentacji i zarządzanie projektem. W programie szczytu znajdą się oczywiście również treści związane ze zrównoważonym rozwojem: międzynarodowa solidarność i sprawiedliwość, zmiany klimatyczne, mobilność, zrównoważone miasto, problemy związane z żywnością. Bogata oferta zajęć towarzyszących obejmie giełdę gier na temat edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, aktywność na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe itp.

Dyskusja z politykami i naukowcami

Pod koniec spotkania uczestnicy bedą mieli okazję przedyskutować z politykami i naukowcami z Polski i Niemiec kwestie wymogów związanych z wdrażaniem zrównoważonego stylu życia.

Dalsze informacje na ten temat niebawem na naszej stronie.

Drukuj stronę

KALENDARZ PROJEKTÓW