Menu
18.00 PLN

Polska – Niemcy. Wojna i pamięć

(Wydanie II poprawione i rozszerzone)
Jerzy Kochanowski, Beate Kosmala (red.)
460 stron
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-87092-57-3
Język publikacji: polski

„Polska - Niemcy. Wojna i pamięć" polscy i niemieccy autorzy w 15 esejach piszą o drugiej wojnie światowej oraz o tym, jak wojna ta była i jest pamiętana w obu krajach. Ponadto w 153 hasłach o charakterze encyklopedycznym znajdują się informacje o wydarzeniach, pojęciach i postaciach związanych z drugą wojną światową.

Czytelnik dowie się z książki m.in. jak doszło do wybuchu drugiej wojny światowej i jak wyglądała niemiecka polityka okupacyjna w Polsce. Autorzy starają się też odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądało rozliczenie z narodowym socjalizmem w Niemczech oraz jaki wpływ miała wojna na obraz Niemców w Polsce i Polaków w Niemczech.

Zaletą publikacji jest takie przygotowanie treści, żeby były przystępne zarówno dla polskiego, jak i niemieckiego czytelnika, opiekunów wymian szkolnych i pozaszkolnych, starszej młodzieży oraz każdego, zainteresowanego historią i relacjami polsko-niemieckimi.

Książka jest także dostępna w wersji niemieckiej pt. „Deutschland, Polen und der Zweite Weltkrieg. Geschichte und Erinnerung" i może być wykorzystana, jako materiał pomocniczy na lekcjach historii, czy też w trakcie wymian polsko-niemieckich.

Spis treści

Fragment publikacji

Wróć

KALENDARZ PROJEKTÓW