Menu
Bezpłatna

Was für eine Begegnung! Aspekte des deutsch-polnischen Jugendaustauschs

Steffen Hauff, Joanna Szaflik-Homann, Klaus Waiditschka
208 stron
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-87092-62-7
Język publikacji: niemiecki

Niemieckojęzyczny odpowiednik podręcznika „Co za spotkanie! Aspekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży”, ułatwiającego organizatorom polsko-niemieckiej wymiany młodzieży profesjonalne przygotowanie, przeprowadzenie i ewaluację spotkań.

W siedmiu rozdziałach książki zostały opisane najważniejsze kwestie dla poszczególnych faz projektu wymiany. Zgodnie z hasłem „spotkanie nigdy się nie kończy”, PNWM prezentuje je w podręczniku jako powtarzający się cykl, który trwa od momentu pojawienia się motywacji do przeprowadzenia projektu wymiany, przez poszukiwanie partnera, tworzenie programu z udziałem młodzieży, organizację, finansowanie, ewaluację aż do wspólnego planowania kolejnego polsko-niemieckiego spotkania.

Na początku każdego rozdziału znajduje się krótkie wprowadzenie, na końcu lista kontrolna, podsumowująca dany rozdział. Publikacja została opracowana przez doświadczonych trenerów i inicjatorów polsko-niemieckich projektów. Interesujące informacje mogą w niej znaleźć zarówno początkujący, jak i doświadczeni organizatorzy projektów wymiany młodzieży.

Publikacja skierowana do niemieckojęzycznych czytelników.

Publikacja do pobrania

Wróć

KALENDARZ PROJEKTÓW